Nissan Qashqai - pierwszy milion egzemplarzy

Nissan Qashqai - pierwszy milion egzemplarzy07.03.2011
Nissan poinformował, 31 stycznia liczba egzemplarzy modelu Qashqai sprzedanych na całym świecie przekroczyła 1 milion. W Japonii oraz na niektórych innych rynkach model ten występuje pod nazwą Dualis. Qashqai wprowadzony na rynek europejski ...

... w marcu 2007 roku w tym samym roku zadebiutował także w Japonii, a następie w Afryce, na Bliskim Wschodzie, w Oceanii, Azji i Ameryce Łacińskiej. We wszystkich regionach nowy model Nissana był i jest chwalony za wysoką jakość i znakomite osiągi.

Zaoferowany w pierwszej kolejności Europejczykom Qashqai wyróżniał się innowacyjnością ze względu na masywną i wyrazistą sylwetkę oraz koncepcję produktu. Jako model pośredni między bardziej tradycyjnym hatchbackiem a potężniejszym i wyższym pojazdem sportowo-użytkowym łączył w sobie zalety obydwu segmentów, rozbudzając wyobraźnię przyszłych nabywców. Po modernizacji w marcu 2010 roku, polegającej na odświeżeniu sylwetki oraz obniżeniu zużycia paliwa i emisji CO2, Qashqai wciąż doskonale się sprzedaje i już czwarty rok rzędu jest filarem europejskiej oferty Nissana. Innowacyjny model został uznany za „Samochód Roku" w wielu krajach, a w tym roku zajął trzecie miejsce w kategorii „jakość" w rankingu największego w Niemczech i całej Europie automobilklubu ADAC, przyznającego nagrodę Żółtego Anioła. To jedyny importowany model, który otrzymał takie wyróżnienie przyznawane najbardziej niezawodnym samochodom na niemieckim rynku.

Według Japończyków, największymi atutami Qashqaia jest wielkomiejska stylizacja i właściwości jezdne świadczące o europejskim rodowodzie. Po drobnych modyfikacjach wprowadzonych w sierpniu ubiegłego roku obniżono zużycie paliwa w wersjach z przednim napędem, dzięki czemu wszystkie wersje modelu są teraz objęte niższą stawką podatkową. Przyjazne dla środowiska rozwiązania, takie jak Eco-przełącznik, sprawiają, że pod względem rzeczywistego zużycia paliwa samochód plasuje się w czołówce swojej klasy.

Klientów w Chinach Qashqai zachwycił jako przedstawiciel zupełnie nowego segmentu crossoverów na rynku, wyróżniający się elegancką i modną stylizacją oraz znakomitymi właściwościami jezdnymi. Chińskie Centrum Technologii i Badań Motoryzacyjnych (CATARC) przyznało modelowi Qashqai najwyższą ocenę 5 gwiazdek w teście zderzeniowym C-NCAP. W styczniu 2011 w modelu oferowanym w Chinach wprowadzono kolejne zmiany, polegające na wyposażeniu pojazdu w podnoszące komfort eksploatacji i funkcjonalność systemy Carwings oraz Around View Monitor.

Qashqai jest niekwestionowanym pionierem w segmencie kompaktowych crossoverów i wyznacza trend dla branży. Zrównoważone połączenie atrybutów pojazdu sportowo-użytkowego, takich jak masywna sylwetka, przestronne wnętrze i wyższa pozycja za kierownicą z zaletami hatchbacka, czyli niskim zużyciem paliwa, kompaktowymi wymiarami i dynamiką, spotyka się z uznaniem klientów na całym świecie.

Dzięki innowacyjnej koncepcji zestawionej z rozwiązaniami technicznymi opracowanymi pod kątem zaspokojenia potrzeb klienta Qashqai jest przykładem unikatowego podejścia Nissana do spełniania zmieniających się wymagań użytkowników samochodów - powiedział Guillaume Masurel, Dyrektor ds. modelu Qashqai w Globalnym Dziale Marketingu firmy Nissan.

Qashqai jest obecnie produkowany w zakładach w Sunderland w Wielkiej Brytanii, w fabryce na Kiusiu w Japonii oraz w zakładach Dongfeng Nissan w Huadu i w zakładach Zhengzhou Nissan*2 Nr 2 w Chinach.

Źródło: Nissan