Nissan Versa 2012 zadebiutuje w Nowym Jorku

Nissan Versa 2012 zadebiutuje w Nowym Jorku06.04.2011
Następca kompaktowego sedana Nissana - modelu Versa ma się pojawić na rozpoczynającym się w tym miesiącu salonie motoryzacyjnym w Nowym Jorku. Versa 2012 ma bazować na przeprojektowanym modelu Sunny, którego japoński producent ...

...zaprezentował pod koniec zeszłego roku podczas samochodowego show w chińskim Guagnzhou i który na początku tego roku wszedł do sprzedaży w Państwie Środka.

Pierwszy szkic nowej Versy mieliśmy okazję oglądać już w październiku zeszłego roku – można go obejrzeć tutaj. Nissan uzupełnił go wtedy jedynie o informację, że model będzie sprzedawany na obu rynkach amerykańskich.

Na stronie internetowej Nissana przeznaczonej dla klientów można oglądać ten szkic wraz z informacją, iż jest to „nowa generacja Versy” i że „będzie dostępna już wkrótce”. Jednocześnie przedstawiciele firmy przebąkują, że marka planuje zaprezentować nowy, mały model podczas show w Nowym Jorku, ale nie podają żadnych szczegółów. Wiemy natomiast, ze nowa Versa ma się pojawić w salonach sprzedaży w USA pod koniec tego roku, jako model na rok 2012 oraz, że w przeciwieństwie do aktualnej generacji, która bazuje na modelu Tiida, ma ona korzystać z nowszej, mniejszej platformy, którą dzielą Nissan Micra i nowy Sunny.

Źródło: foto: Nissan