Szwajcarzy mogą ładować Nissana Leaf w domu

Szwajcarzy mogą ładować Nissana Leaf w domu29.08.2011
Za pomocą domowego systemu ładowania akumulatorów właściciele Nissanów LEAF w Szwajcarii mogą sprawnie i bezpiecznie ładować swoje pojazdy. System został skonstruowany we współpracy z The Mobility House - Operatorem Elektrycznej Mobilności ...

...certyfikowanym przez Nissana. Specjalny moduł ładowania, zgodny z obowiązującymi przepisami i certyfikowany przez firmę Nissan, umożliwia pełne naładowanie akumulatorów pojazdu prądem o natężeniu 16 amperów w niespełna 8 godzin, czyli dwukrotnie szybciej niż w przypadku ładowania ze standardowego gniazdka w szwajcarskim domu. Moduł ładowania można wypożyczyć u dealera pojazdów elektrycznych Nissan za miesięczną opłatą 24,90 CHF plus 499,00 CHF za instalację lub zakupić na własność za 1499,00 CHF.

Opcjonalnie można otrzymać także specjalny „zielony certyfikat" potwierdzający fakt eksploatacji pojazdu elektrycznego bez emisji CO2 ze względu na korzystanie z prądu elektrycznego wytwarzanego przez szwajcarskie elektrownie pozyskujące energię ze źródeł odnawialnych.

Kolejną opcją pakietu jest klucz „Park & Charge", dzięki któremu posiadacz Nissana LEAF ma dostęp do około 500 stanowisk ładowania na publicznych parkingach w Szwajcarii.

Wygodny dostęp do infrastruktury ładowania jest koniecznością w przypadku pojazdów elektrycznych, a nowe rozwiązanie w zakresie elektrycznej mobilności jest ważnym elementem wprowadzania Nissana LEAF na szwajcarski rynek. Dzięki kompleksowej ofercie The Mobility House posiadacze Nissanów LEAF mogą cieszyć się taką samą swobodą, jak posiadacze tradycyjnych samochodów, mając dostęp do stanowisk ładowania w domu i w miejscach publicznych oraz gwarancję eksploatacji bez emisji CO2. Nawiązana współpraca ułatwia także nasze kontakty z bardzo rozdrobnionym rynkiem dostawców mediów w Szwajcarii, na którym działa ponad 800 podmiotów. Branża motoryzacyjna wymaga synchronizacji i kontroli procesów w celu zapewnienia najwyższej jakości obsługi klientów. Dzięki naszemu partnerowi możemy zapewnić tę obsługę w całej Szwajcarii - powiedział Hans-Jörg Hänggi, Dyrektor Zarządzający Nissan Switzerland.

W styczniu bieżącego roku Sojusz Renault-Nissan i The Mobility House podpisały Memorandum w sprawie promowania mobilności z zerową emisją w Austrii i Szwajcarii. Pod koniec maja w Genewie Nissan dostarczył Nissana LEAF wraz z modułem ładowania opracowanym przez The Mobility House profesorowi Klausowi Schwabowi - założycielowi i prezesowi zarządu Światowego Forum Ekonomicznego.

Szwajcarscy dealerzy Nissana już przyjmują zamówienia na stuprocentowo elektrycznego Nissana LEAF. Cena 49 950 CHF obejmuje akumulator oraz gwarancję na 5 lat lub 100 000 kilometrów. Pierwsi klienci w Szwajcarii powinni otrzymać swoje samochody w ostatnim kwartale 2011 roku. Szwajcaria jako siedziba centrali europejskiego oddziału Nissana wydaje się doskonałym rynkiem dla kompaktowego rodzinnego Nissana LEAF z racji specyfiki użytkowania pojazdów w tym kraju oraz promowania odnawialnych źródeł energii, w tym hydroenergetyki, przez państwo.

Źródło: Nissan