Niskoemisyjny Nissan Qashqai

Niskoemisyjny Nissan Qashqai01.09.2011
Zgodnie z przyjętą przez Nissana koncepcją konsekwentnego obniżania emisji z samochodów tej japońskiej marki, firma opracowała nową wersję bestsellerowego modelu Qashqai z serii Pure Drive z silnikiem emitującym CO2 w ilości zaledwie 129 g/km ...

...przy zużyciu paliwa wynoszącym 4,9 l/100 km. (Emblemat Pure Drive jest umieszczany na modelach Nissana emitujących CO2 w ilości nieprzekraczającej 130g/km. Początkowo limit ten wynosił 140 g, ale zgodnie z założeniami Zielonego Programu Nissan kryteria czystości emisji są konsekwentnie zaostrzane. Kolejne obniżenie dopuszczalnej wartości emisji do 120 g zaplanowano na 2013 rok.)

Nowa wersja Qashqaia z nowoczesną jednostką wysokoprężną o pojemności 1,6 litra wyróżnia się nie tylko niewielkim apetytem na paliwo i niską emisją, ale także osiągami mierzonymi wartością momentu obrotowego i prędkością maksymalną porównywalnymi z wersją wyposażoną w silnik 2.0 dCi, którą ma zastąpić.

Niskoemisyjny Nissan Qashqai 1 Nowy diesel rozwija moc 130 KM i aż 320 Nm maksymalnego momentu obrotowego dostępnego już od 1750 obr./min. A to dopiero początek atrakcji. Już od przyszłego roku Nissan będzie wyposażał tę wersję Qashqaia w system Start/Stop, dzięki któremu emisja CO2 i zużycie paliwa spadną odpowiednio do 119 g/km i 4,5 l/100 km.

Nissan zdominował rynek crossoverów dzięki przełomowemu wzornictwu i technologii przyjaznej dla klienta. Wraz z nowym silnikiem Diesla oferujemy klientom podwójną korzyść: niską emisję i lepsze osiągi. To wyjątkowy silnik. Pod wieloma względami najlepszy w swojej klasie. Zapewnia dynamikę dorównującą wycofywanej jednostce 2.0 dCi przy zużyciu paliwa i emisji na poziomie silnika 1.5 dCi z aktualnej oferty, albo nawet niższym - powiedział Paul Willcox, Starszy Wiceprezes Nissan Europe.

Oprócz dynamicznej jednostki napędowej w samochodzie znalazły się także nowe atrakcyjne elementy wyposażenia, w tym Around View Monitor - po raz pierwszy w segmencie C. W skład AVM - systemu znanego z samochodów luksusowych - wchodzi kilka małych kamer zlokalizowanych na zewnątrz pojazdu, dzięki którym parkowanie i manewrowanie staje się maksymalnie ułatwione, ponieważ kierowca może obserwować w czasie rzeczywistym otoczenie samochodu „z lotu ptaka". Kolejne urozmaicenie w ofercie zespołów napędowych to nowa i zaawansowana przekładnia bezstopniowa (CVT) dostępna z silnikiem benzynowym 1.6.

Najnowsze propozycje Nissana potwierdzają pozycję marki jako lidera w coraz bardziej popularnym segmencie crossoverów oraz sprawiają, że Qashqai zdecydowanie wyprzedza modele rywalizujące z nim na rynku.

Niskoemisyjny Nissan Qashqai 2 Kiedy w 2007 roku Qashqai pojawił się w sprzedaży, szybko zmienił zasady panujące w segmencie C, oferując innowacyjność i wyrazistość charakteru na tle konserwatywnej konkurencji. Połączenie sylwetki i masywności pojazdu sportowo-użytkowego z bardzo dobrymi osiągami i przestronnym wnętrzem zyskało sympatię nabywców.

W ciągu nieco ponad czterech i pół roku wyprodukowaliśmy ponad milion Qashqaiów i ich siedmiomiejscowej odmiany Qashqai+2. Zakłady w Sunderland muszą pracować na trzy zmiany, aby zaspokoić popyt na ten samochód. Średnia dzienna produkcja wynosi 1200 egzemplarzy - powiedział Guillaume Cartier, Wiceprezes ds. Sprzedaży Nissan Europe.

Nowy Qashqai 1.6 dCi Pure Drive, a w szczególności wersja z innowacyjnymi opcjonalnymi systemami Start/Stop i Around View Monitor, umocni naszą pozycję lidera segmentu crossoverów - dodał Cartier.

Źródło: Nissan