Premierowy pokaz Nissana Juke R

Premierowy pokaz Nissana Juke R25.10.2011
Świat po raz pierwszy mógł ujrzeć ekstremalną wersję kompaktowego crossovera Nissana: Juke R. Juke R, zaprezentowany przy okazji zorganizowanego w Maladze (Hiszpania) spotkania z dziennikarzami poświęconego crossoverom Nissana, ...

...zaszokował zaskoczoną publiczność, której na zakończenie konferencji prasowej przedstawiono „niespodziewanego gościa" - pierwszy wykonany z metalu egzemplarz tego samochodu.

Premierowy pokaz Nissana Juke R 1Juke­ R nieprzerwanie wywołuje żywiołowe reakcje na śmiałe połączenie prowokującej sylwetki modelu Juke z osiągami i mocą flagowego Nissana GT‑R. Taki właśnie jest najszybszy na świecie i najbardziej innowacyjny crossover.

Przygotowywane są dwie wersje Nissana Juke R, przystosowane do ruchu lewostronnego i prawostronnego. Samochody zaprojektowane przez Nissana buduje RML - czołowa firma działająca w branży pojazdów wykorzystywanych w sportach samochodowych - przy współpracy Europejskiego Centrum Technicznego Nissana (NTC‑E). Testy samochodu rozpoczną się w listopadzie.

Źródło: Nissan