Nissan Juke-R w pełnej gotowości do testów

Nissan Juke-R w pełnej gotowości do testów17.11.2011
Nissan Juke-R jest już gotowy do fazy testów na torze i producent uznał, że czas pokazać nam coś więcej - dziś opublikował dwa filmy, na których można dokładnie przyjrzeć się nadwoziu i wnętrzu kabiny Juke’a-R. Testy modelu rozpoczną się jeszcze w tym miesiącu.

Nazywany najszybszym na świecie crossoverem, Juke-R to ciekawy pojazd koncepcyjny, który łączy moc i osiągi okrętu flagowego Nissana – sportowego modelu GT-R ze śmiałym designem crossovera Juke. Pod kształtami typowymi dla Juke’a kryje się 3,8-litrowy silnik, układ napędowy i zawieszenie przejęte z GT-R’a.

Duże, prowokacyjne otwory wentylacyjne w przednim zderzaku dostarczają odpowiednią ilość powietrza do chłodzenia jednostki napędowej V6 biturbo. Szerokie nadkola kryją opony zamontowane na 20-calowych felgach RAYS i łączą się z nowymi, wyrazistymi fartuchami bocznymi. W tyle można podziwiać dynamiczne skrzydło poprawiające docisk i podwójne końcówki rur wydechowych o pięciokątnym przekroju.

Wewnątrz Juke’a-R znajdziemy konsolę środkową zainspirowaną motocyklowym stylem i wyścigowe fotele zaopatrzone w sportowe uprzęże oraz klatkę bezpieczeństwa. W zmodyfikowaną deskę rozdzielczą wbudowano kierownicę GT-R, wskaźniki i 7-calowy ekran dotykowy.

Europejski oddział Nissana zapowiedział pojawienie się modelu Juke-R już w październiku, jednak nie jest to pojazd produkcyjny, lecz specjalny koncept dopuszczony do ruchu drogowego. Trwa proces tworzenia dwóch wersji Juke’a-R – jednej z kierownicą umieszczoną po lewej stronie i drugiej z kierownicą zamontowaną po prawej stronie. Testy modelu rozpoczną się pod koniec listopada.


Źródło: Nissan, opracowanie: BM