Nissan Nismo GT-R GT3

Nissan Nismo GT-R GT324.01.2012
Tuningowy oddział Nissana Nismo sprzymierzył się z JR Motorsport, by razem stworzyć model GT-R w wersji GT3. Biorąc pod uwagę, że standardowy GT-R jest szybkim i niezwykłym pojazdem należało się spodziewać, ...

...że wariant wyścigowy będzie naprawdę wyjątkowy. I rzeczywiście model GT-R GT3 może się pochwalić imponującą specyfikacją techniczną.

Nissan Nismo GT-R GT3 1 Silnik V6 biturbo generuje moc 530 KM/390 kW i maksymalny moment obrotowy 612 Nm. Jednostka napędowa współpracuje z półautomatyczną przekładnią 6-biegową. Oprócz tego warto dodać, że pojazd waży zaledwie 1300 kg i został wyposażony w pakiet komponentów poprawiających aerodynamikę nadwozia z włókna węglowego, zgodny z wytycznymi FIA dla klasy GT3. W jego skład wchodzą m.in. spory splitter w przedniej części i potężne skrzydło z tyłu.

Poza ty, Nismo i JR Motorsport zamontowały w Nissanie GT-R wyczynowe zawieszenie i opony oraz wzmocniony układ hamulcowy. Wnętrze kabiny zostało natomiast „ogołocone” ze zbędnych elementów wyposażenia, za to wstawiono do środka klatkę bezpieczeństwa.

Nissan GT-R GT3 ma być oferowany za cenę około 300 000 euro.

Źródło: Motorward, opracowanie: BM