Nissan Note na rok 2012

Nissan Note na rok 201215.02.2012
Produkowany w Europie Note został poddany modernizacji. Przede wszystkim podstawową wersję Acenta wzbogacono o wyposażenie dostępne dotychczas w wyższych wersjach. Nadwozie zyskało na wyglądzie dzięki zastąpieniu 15-calowych obręczy kół ...

Nissan Note na rok 2012 1...nowymi 16-calowymi dwukolorowymi obręczami aluminiowymi z motywem diamentu, dodaniu obwódek wokół przednich lamp przeciwmgielnych, a także wprowadzeniu do oferty nowego lakieru „Haptic Blue". We wnętrzu wersji ACENTA+ kierowca znajdzie teraz klimatyzację, tempomat i automatyczne sterowanie reflektorami, a także nową tapicerkę foteli z niebieskimi szwami, które nadają przedziałowi pasażerskiemu bardziej prestiżowy charakter. Opcjonalny „pakiet EASY" obejmuje między innymi inteligentny kluczyk Nissan oraz elektrycznie składane lusterka boczne. Z uwagi na wzbogacone wyposażenie w wersji Acenta wersja Tekna została wycofana z oferty.

Najbogatszą wersją w ofercie na 2012 rok będzie I‑WAY, w której wyposażenie z wersji ACENTA+ rozszerzono o przyciemniane szyby, czujniki parkowania z tyłu oraz popularny system Nissan Connect z wbudowanym radiem i odtwarzaczem CD, złączami do iPoda, nawigacją satelitarną i modułem Bluetooth. I‑WAY jest już standardowo wyposażona w inteligentny kluczyk i elektrycznie składane lusterka boczne.

Oferowane silniki to nadal jednostki benzynowe 1.4, 1.6 oraz diesel 1.5 dCi. Note Pure Drive z silnikiem 1.5 dCi emituje CO2 w ilości zaledwie 110g/km przy zużyciu paliwa w cyklu mieszanym wynoszącym 4,2 l/100 km.

Nissan Note na rok 2012 2 Pierwsze egzemplarze Note po liftingu trafią do Dealerów w połowie lutego. Ceny Nissana Note wersji ACENTA+ rozpoczynają się od 50 490 PLN.

W ostatnim rankingu awaryjności ADAC Nissan NOTE zajął piąte miejsce w swojej klasie (na 23 modele). Doroczny ranking awaryjności ADAC jest jednym z najważniejszych rankingów niezawodności wykorzystywanym w ocenie jakości przez producentów z całej Europy.

Nissan Note jest jednym z trzech modeli produkowanych w zfabryce Nissana w Sunderland w Wielkiej Brytanii. W tych samych zakładach powstają także Qashqai i Juke. Od uruchomienia produkcji Note w Sunderland w marcu 2006 roku fabryka wyprodukowała 427 985 egzemplarzy tego modelu.

Źródło: Nissan