Nissan kontynuuje działania Akademii GT

Nissan kontynuuje działania Akademii GT17.04.2012
Firmy Nissan i PlayStation® po raz czwarty połączyły siły, by zorganizować GT Academy, innowacyjny program szkoleniowy, w którym przestrzeń wirtualna splata się z rzeczywistością. Podczas gdy poprzednia czwórka absolwentów GT Academy ...

...szykuje się do serii wyścigów na najwyższym poziomie, które odbędą się w roku 2012, program, który wprowadził ich na drogę gwiazd sportów motorowych, zostanie rozbudowany i teraz będzie łączyć w sobie cztery niezależne turnieje obejmujące Niemcy, Rosję, pozostałe kraje europejskie oraz USA.

Od 2008 roku ponad 1,5 miliona pełnych nadziei uczestników próbowało szczęścia w GT Academy, a uczniowie programu zmieniającego marzenia w rzeczywistość jak dotąd dotarli do podium wieńczącego 24-godzinny Le Mans, wygrali międzynarodowy Le MansCup oraz BlancpainEndurance Series. W styczniu tego roku zwycięzcy poprzednich starć zebrali się, by zapisać się na kartach historii zdobyciem podium 24-godzinnego wyścigu w Dubaju.

Zupełnie nowy tryb gry dla GT Academy Europe będzie dostępny na żywo od 02 maja aż do 26 czerwca 2012 roku. W programie obejmującym osiem kroków kwalifikacyjnych, w którym online może grać każdy posiadacz PlayStation®3, podstawą będzie doskonale sprzedające się Gran Turismo®5, specjalnie dostosowane przez legendarnego twórcę gry, Kazunoriego Yamauchiego.

Najszybsi gracze z każdego kraju dołączą do zwycięzców wyścigów na żywo, aby rywalizować w ekscytujących narodowych finałach, które odbędą się w czerwcu. Potem akcja przeniesie się z wirtualnego świata PS3 do prawdziwych, sportowych nissanów, gdy zwycięzcy narodowych eliminacji będą uczestniczyć w zaciekłej rywalizacji podczas Race Camp, który odbędzie się w sierpniu na torze Silverstone.

Zwycięzcy każdego z konkursów RaceCamp GT Academy zostaną poddani niezwykle intensywnemu i szczegółowemu Programowi Szkolenia Kierowców, który przygotuje ich na główną nagrodę -udział w 24-godzinnym wyścigu w Dubaju w styczniu 2013 r.

GT Academy jest teraz uważana za jedną z dróg do sportów motorowych najwyższego poziomu. Lucas Ordoñez (Hiszpania, zwycięzca z roku 2008) zajął drugie miejsce w 24-godzinnym wyścigu Le Mans w 2011 r. i będzie walczył o więcej w tegorocznym wyścigu wraz z Alexem i Martinem Brundle'ami,duetem ojciec - syn. Lucas weźmie także udział we wszystkich wyścigach Le Mans Series w samochodzie Greaves Motorsport Zytek-Nissan LMP2. Jordan Tresson (Francja, zwycięzca z roku 2010) będzie się ścigał w FIA World Endurance Championship oraz w 24-godzinnym wyścigu Le Mans, prowadząc samochód Signatech Nissan LMP2. Jann Mardenborough (Wielka Brytania, zwycięzca z roku 2011) będzie prowadzić Nissana GT-R Nismo GT3 podczas Blancpain Endurance Series,a jegoamerykański odpowiednik, Bryan Heitkotter, wsiądzie do Nissana 370Z Nismo RC podczas Grand-Am Continental Tire Sports Car Challenge Series w czołówce klasy GS (Grand Sport).

Możliwość wpuszczenia absolwentów GT Academy do naszej stale rozwijającej się dziedziny sportów motorowych na najwyższym poziomie jest kolejnym przykładem na innowacyjne podejście Nissana do wszelkich naszych przedsięwzięć, wyjaśnia Darren Cox, dyrektor naczelny Nissana w Europie. Gdybyśmy nie wierzyli w naszych kierowców, nie siedzieliby teraz na tych miejscach, ale GT Academy przekroczyła nasze pierwotne oczekiwania i co roku przedstawia nam kolejnego utalentowanego kierowcę. Podczas gdy nasi kierowcy nie przestają zachwycać na światowych scenach, GT Academy rozszerza zakres działania. Będę zachęcać każdego, kto czuje, że ma talent, aby dał sobie szansę i spróbował. GT Academy to prawdziwa, godna zaufania i ekscytująca droga do sportów motorowych, która dzięki naszej współpracy z PlayStation® nic was nie kosztuje/

KazunoriY amauchi, prezes Polyphony Digital, dodaje: Jestem bardzo dumny, gdy widzę absolwentów GT Academy ścigających się na całym świecie w autach Nissana. W tym roku naszym celem będzie powiększenie i ulepszenie GT Academy, dlatego tworzę serię nowych wyzwań dla kierowców, dostępną dla każdego, kto posiada PS3 (obowiązują Zasady i Warunki). Nie musisz być ekspertem, by spróbować. Ponadto w każdym kraju odbędą się eliminacje GT Academy, aby zapewnić jak największej liczbie osób możliwość dołączenia do GT Academy 2012

Źródło: Nissan