Złoty Nissan GT-R Usaina Bolta

Złoty Nissan GT-R Usaina Bolta17.10.2012
Nissan mianował słynnego biegacza Usaina Bolta „dyrektorem ekscytacji” i by najszybszy człowiek świata mógł poruszać się jeszcze szybciej, przygotował dla niego specjalną wersję modelu GT-R.

Pan Bolt potrafi przebiec 100 m w czasie 9,58 sekundy, ale na pewno przyda mu się Nissan GT-R w odsłonie na przyszły rok, który rozpędza się do prędkości 315 km/h (aktualna wersja rozwija 311 km/h, a z miejsca do 100 km/h przyspiesza w 2,84 sekundy (aktualny wariant robi to w 3,2 sekundy). Można nawet powiedzieć, że sprinter i sportowy japoński model, to bardzo dobrana para.

Lakierowanie nadwozia na złoty kolor jest powszechnie uważane za mało elegancki ruch (choć amerykańscy raperzy na pewno by się z nami nie zgodzili), jednak w przypadku wielokrotnego złotego medalisty inny kolor po prostu nie wchodził w grę, dlatego specjalny Nissan GT-R dosłownie ocieka lakierem w tym odcieniu.

Złoty Nissan GT-R Usaina Bolta 1 Jeśli jednak przypuszczacie, że Bolt wykorzystuje sławę, by wyciągać z niej korzyści materialne, to się mylicie. Unikalny, złoty Nissan GT-R Bolta zostanie bowiem zlicytowany za pośrednictwem znanego serwisu aukcyjnego eBay, a uzyskane w ten sposób środki finansowe zostaną przekazane na potrzeby fundacji prowadzonej przez znakomitego biegacza. Ma ona na celu pomoc dzieciom i młodzieży pochodzącej z jego rodzinnej Jamajki.

Jeśli komuś spodobał się złoty GT-R, a nie ma specjalnej nadziei na wygranie aukcji na eBayu, to spieszymy go pocieszyć, że Nissan ma zamiar wprowadzić do sprzedaży limitowaną serię innych GT-Rów przygotowanych również we współpracy z Boltem. Będą one dostępne w tradycyjnej sieci sprzedaży.

Nissan podziela poczucie ekscytacji, jakie połączyło ludzi na całym świecie podczas olimpiady w Londynie. Nie ma osoby, która potrafiłaby lepiej przemienić te emocje w pozytywne doświadczenia, niż Usain Bolt. – powiedział Toshiyuki Shiga, dyrektor do spraw operacyjnych Nissana.


Źródło: Nissan, opracowanie: BM