Nissan GT-R nowej odsłonie

Nissan GT-R nowej odsłonie15.10.2013
My wciąż czekamy na najmocniejszy wariant aktualnej generacji Nissana GT-R, czyli model z plakietką NISMO, który ma wejść na rynek w przyszłym roku, a tymczasem japoński producent po cichu przygotowuje już nową odsłonę popularnego supersamochodu.

owy Nissan GT-R ma zostać zaprezentowany za dwa lata i wejść do sprzedaży jako model na rok 2016. Nowa generację GT-R otacza na razie aura tajemniczości. Dziennikarzom z prasy motoryzacyjnej udaje się wyciągnąć od przedstawicieli Nissana zaledwie fragmentaryczne informacje i wiele doniesień opiera się na zwykłych plotkach,. Jedna, dość popularna, powstała po tym, jak dowiedzieliśmy się, iż japoński producent zastrzegł znak towarowy „R-Hybrid”. Dało to asumpt do przypuszczeń, że nowy GT-R będzie także dostępny w odmianie z napędem hybrydowym.

Poza tym o GT-Rze 2016 nie wiadomo prawie nic, choć należy przypuszczać, że będzie mocniejszy i szybszy od aktualnej wersji. Nowy design także pozostaje dobrze strzeżoną tajemnicą, jednak ostatnio w Internecie pojawiły się grafiki sugerujące, że stylistyka Nissana GT-R zmieni się, jednak nie rewolucyjnie. Ostatnio wizualizacje zaprezentował serwis Top Speed. Można na nich zobaczyć GT-Ra z maską silnika o linii poprowadzonej niżej, niż w aktualnej wersji i wyposażonej w wąską czerpnię powietrza, z reflektorami w kształcie bumerangów i przodem nadwozia z włókna węglowego. Tył nadwozia jest jakby bardziej zaokrąglony, a GT-R został przedstawiony z dwoma różnymi zestawami świateł tylnych – jeden bardzo podobny do aktualnie stosowanych, a drugi z odmiennym designem.

Źródło: Top Speed, opracowanie: BM