Nowy Peugeot 308 wyposażony w cyfrowy i-Cockpit

Nowy Peugeot 308 wyposażony w cyfrowy i-Cockpit16.06.2020
Wprowadzając godne uwagi zmiany w swojej gamie, Peugeot 308 będzie kontynuował swoją success story w segmencie kompaktowych hatchback-ów, który stale się rozwija.

Peugeot 308 został do tej pory wyprodukowany w ponad 1,5 mln egzemplarzy i wyróżniony 43 nagrodami przyznanymi na całym świecie, w tym prestiżowym tytułem Car of The Year, w momencie premiery w 2014 roku, podobnie jak później Peugeot 3008 i ostatnio Peugeot 208. W 2020 roku marka prezentuje nową gamę Peugeot 308.

Dostępny jest nowy kolor lakieru: Niebieski Vertigo oraz nowy wariant felg aluminiowych. Deska rozdzielcza jest wyposażona w 100% cyfrowy Peugeot i-Cockpit® oraz dotykowy ekran centralny z połyskującym wykończeniem.

Peugeot 308 należy do najlepszych modeli w segmencie C pod względem dynamiki, osiągów i kompromisu pomiędzy komfortem a zachowaniem na drodze, oferując silniki spalinowe najnowszej generacji oraz szereg systemów wspomagania przejętych z wyższych segmentów.

Peugeot
Peugeot 308

Peugeot 308 inauguruje nową strukturę gamy złożoną z trzech poziomów wyposażenia, każdy uzupełniony o dodatkowe elementy proponowane w ramach pakietów.

CZYSTY DESIGN

Sylwetka Peugeot 308 wyróżnia się zrównoważonymi proporcjami zarówno w wersji hatchback, jak i SW (wersja kombi). Czysta linia nadwozia wręcz przylegającego do podzespołów mechanicznych nadaje mu atletyczny i dynamiczny wygląd. W 2020 roku gama Peugeot 308 zyskuje nowy kolor nadwozia: trójwarstwowy Niebieski Vertigo.

Dla poziomu wyposażenia Allure standardowa16-calowa felga "ZYRCON" jest opcjonalnie dostępna w wersji diamentowanej.

CZYSTA PRZYJEMNOŚĆ Z JAZDY

Peugeot 308 oferuje kompromis pomiędzy komfortem a zachowaniem na drodze na najwyższym poziomie w segmencie samochodów kompaktowych, zarówno w wersji hatchback, jak i SW.

Peugeot
Peugeot 308

Nieodłącznym elementem przyjemności z jazdy, którą zapewnia marka jest Peugeot i-Cockpit®. Peugeot 308 jest wyposażony w jego cyfrową wersję. Składa się ona między innymi z 10-calowego cyfrowego panelu o wysokiej rozdzielczości. Ten zestaw przyrządów zawiera najnowsze osiągnięcia w zakresie projektowania graficznego, przejęte z ostatnich modeli: Peugeot 208 i Peugeot 2008. Dotykowy ekran centralny ma błyszczące wykończenie, na wzór smartfonów najnowszej generacji.

Możliwość podłączenia smartfona do samochodu jest priorytetem dla wielu klientów. Peugeot 308 jest wyposażony w funkcję Mirror Screen, która umożliwia wyświetlenie zawartości ekranu smartfona na ekranie dotykowym samochodu. Ta oferta jest kompatybilna z protokołami Android Auto™ i Apple Carplay™.System nawigacji 3D posiada funkcję rozpoznawania poleceń głosowych. Połączony z TomTom® Traffic umożliwia optymalizację tras przejazdu w zależności od natężenia ruchu drogowego w czasie rzeczywistym. Otrzymywanie informacji o strefach niebezpiecznych jest dostępne w ramach rocznego abonamentu.

Nowy Peugeot 308 jest wyposażony w najnowszej generacji systemy wspomagania prowadzenia przejęte z wyższych segmentów:

 • Adaptacyjny tempomat z funkcją STOP w samochodzie z automatyczną skrzynią biegów (w wersji z manualną skrzynią biegów funkcja ta działa w zakresie prędkości od 0 do 30 km/h), z możliwością regulacji zalecanej odległości między samochodami,
 • VisioPark z kamerą cofania 180° i funkcją wspomagania parkowania. Mierzy ona dostępną przestrzeń parkingową i podczas manewrów wyręcza kierowcę w obsłudze kierownicy,
 • System automatycznego hamowania awaryjnego najnowszej generacji (rozpoznaje pieszych i rowerzystów w dzień i w nocy przy prędkości od 5 km/h do 140 km/h, w zależności od wersji) i ostrzega kierowcę o ryzyku kolizji,
 • System aktywnego monitorowania pasa ruchu lub zjechania na pobocze, koryguje tor jazdy od 65 km/h,
 • System wykrywania zmęczenia kierowcy kontroluje czujność kierowcy w czasie długiej jazdy i przy prędkościach przekraczających 65 km/h. Kontrola odbywa się poprzez analizę niewielkich ruchów kierownicy,
 • System automatycznego przełączania świateł drogowych,
 • System rozpoznawania znaków ograniczeń prędkości,
 • System kontroli martwego pola (z funkcją korygowania toru jazdy). Funkcja ta działa powyżej prędkości 12 km/h,
 • Elektryczny hamulec postojowy.
Peugeot
Peugeot 308

CZYSTA WYDAJNOŚĆ

Nowa gama Peugeot 308 dysponuje dwoma silnikami benzynowymi i silnikiem wysokoprężnym. Te układy napędowe mają homologację zgodną z protokołem WLTP, spełniają normy Euro 6 i zapewniają niską emisję CO2.

Silniki benzynowe to 3-cylindrowe jednostki o pojemności skokowej 1,2 l:

 • PureTech 110 S&S z manualną skrzynią biegów o 6 przełożeniach,
 • PureTech 130 S&S z manualną skrzynią biegów o 6 przełożeniach lub automatyczną skrzynią EAT8.

Silnik wysokoprężny to 4-cylindrowa jednostka o pojemności skokowej 1,5 l:

 • BlueHDi 130 KM S&S z manualną skrzynią biegów o 6 przełożeniach lub z automatyczną skrzynią biegów EAT8.

W ofercie dostępna jest nadal sportowa wersja Peugeot 308 GTi z 4-cylindrowym silnikiem 1,6 L o mocy 263 KM i momencie obrotowym 340 Nm. Dzięki ograniczonemu poziomowi emisji CO2 (169 gr/km wg WLTP) i doskonałemu stosunkowi mocy do masy w swojej kategorii, ten sportowy samochód jest jedną z najlepszych ofert w swoim segmencie.

Peugeot
Peugeot 308

NOWY LINE-UP

Peugeot 308 w wersji hatchback i SW inaugurują nowe rozwiązania w zakresie wyposażenia, które pojawiać się będą od tej pory przy każdej premierze marki. Ułatwia to zapoznanie się z ofertą handlową i pozwala wzbogacić różne poziomy wykończenia. Ta nowa struktura gamy opiera się na 3 poziomach wyposażenia. Każdy z nich może być uzupełniony o poziom pośredni zwany "Pack” (z wyjątkiem wersji GTi), w celu zaspokojenia potrzeb klientów szukających większego komfortu, estetyki lub wspomagania prowadzenia.

Nowa struktura gamy przedstawia się teraz jak pokazano poniżej (z kilkoma przykładami wyposażenia):

 • Active Pack - Active + mirror screen / elektrycznie składane lusterka / światła przeciwmgielne
 • Allure Pack - Allure + bezkluczykowy dostęp / adaptacyjny tempomat,
 • GT Pack - GT + 18-calowe aluminiowe felgi / aluminiowe szyny do mocowania bagażu w wersji SW.

Wszystkie wersje Peugeot 308 oferują dostęp do radia cyfrowego (lub DAB) i mają wzbogacone wyposażenie w standardzie na każdym poziomie:

 • Active: klimatyzacja dwustrefowa / pakiet „Widoczność” / czujniki parkowania z tyłu,
 • Allure: pakiet „Safety plus”, elektryczny hamulec postojowy,
 • Allure Pack: pakiet „Wspomaganie jazdy” / bezkluczykowy dostęp,
 • GT: pakiet „Sport”.

Nowe Peugeot 308 i Peugeot 308 SW są produkowane we Francji, w fabryce w Sochaux.

Źródło: Peugeot