Filmowy debiut Peugeota 308

Filmowy debiut Peugeota 30805.05.2007
Zdjęcia wykonane przez reporterów z agencji Automedia ukazują praktycznie niezamaskowanego Peugeota 308, który brał udział w zdjęciach do filmu reklamowego ...

Zdjęcia wykonane przez reporterów z agencji Automedia ukazują praktycznie niezamaskowanego Peugeota 308, który brał udział w zdjęciach do filmu reklamowego. Pod cienką warstwą maskującego plastiku ukazują się kształty przywodzące na myśl mniejszego brata 207. Z przodu umieszczono duże reflektory i charakterystyczny dla nowych modeli francuskiej firmy grill. Z profilu, auto charakteryzuje się płynnymi i dynamicznymi liniami, które nie pozostawiają złudzeń, co do pochodzenia samochodu.

Wnętrze nowego modelu również uległo transformacji. Zastosowane materiały są wysokiej jakości, a wszystkie plastiki są bardzo miękkie i przyjemne w dotyku. Peugeot 308 powstał na nowej płycie podłogowej, dlatego we wnętrzu wygospodarowano jeszcze więcej miejsca dla pasażerów oraz dla bagażu.

Pod maską znajdzie się między innymi nowa turbodoładowana jednostka benzynowa o pojemności 1.6-litra, opracowana wspólnie przez PSA Peugeot/Citroen i BMW, która obecnie stosowana jest w modelach 207 GT i GTi oraz w MINI. Silniki wysokoprężne to jednostki znane z obecnego modelu, a w przyszłości pojawi się pierwszy wysokoprężny silnik hybrydowy 1.6 HDi.

Peugeot 308 pojawi się w sprzedaży na początku 2008 roku w cenie od 12 500 funtów.

Źródło: Auto Express, Informacja Moto Target