Średnia ocena modelu na podstawie opinii »
użytkowników publikowanych w dziale »
opinie kierowców - oceń swoje auto »
ffffh
4.61

Porsche 928

Porsche 928, wprowadzony na rynek w 1977 roku, to samochód, który odbiegał od tradycyjnych standardów marki Porsche, oferując luksus i komfort podróży przy jednoczesnym zachowaniu doskonałych osiągów i sportowego charakteru. Choć nie zdobył takiej popularności jak legendarny 911, 928 zyskał sobie uznanie jako awangarda w dziedzinie motoryzacji, łącząc w sobie innowacyjną inżynierię z eleganckim designem.

Począwszy od designu, 928 reprezentował odważne podejście marki Porsche do sportowych samochodów gran turismo. Charakteryzował się smukłymi, aerodynamicznymi liniami nadwozia i długim przednim zwisem, co nadawało mu dynamiczny wygląd i doskonałą stabilność na drodze. Elegancka sylwetka, charakterystyczne reflektory pop-up i wyraźne wloty powietrza podkreślały sportowy charakter samochodu.

Wnętrze Porsche 928 to połączenie luksusu, wygody i sportowego stylu. Ergonomicznie zaprojektowany kokpit oferował intuicyjne sterowanie i łatwy dostęp do wszystkich funkcji, podkreślając zaawansowane technologicznie wnętrze. Skórzane fotele, drewniane wykończenia i aluminiowe akcenty tworzyły elegancką atmosferę, w której podróż stawała się prawdziwą przyjemnością.

Pod maską 928 kryła się potężna jednostka napędowa, która dostarczała imponującą moc i moment obrotowy. Silniki V8, które były montowane z przodu, zapewniały doskonałe przyspieszenie i dynamiczną reakcję na gaz, co sprawiało, że 928 był szybki i płynny zarówno na długich trasach, jak i w miejskiej dżungli.

Jednym z najbardziej charakterystycznych elementów Porsche 928 był jego układ transaxle, gdzie silnik był umieszczony z przodu, a skrzynia biegów z tyłu, co zapewniało idealną równowagę wagową i doskonałe prowadzenie. Zaawansowane układy kierownicze i zawieszenia zapewniały precyzyjną kontrolę nad pojazdem, nawet w najbardziej ekstremalnych warunkach.

Porsche 928 to nie tylko samochód dla entuzjastów szybkiej jazdy, ale także ikona motoryzacyjna, która zdobyła uznanie swoim awangardowym podejściem i doskonałymi osiągami. Mimo że produkcja 928 zakończyła się w 1995 roku, to nadal pozostaje symbolem doskonałości inżynieryjnej i elegancji motoryzacyjnej, inspirując kolejne generacje sportowych samochodów marki Porsche.

Podsumowując, Porsche 928 to więcej niż zwykły samochód. To dzieło sztuki inżynieryjnej, które zainspirowało całą branżę motoryzacyjną swoim awangardowym podejściem i doskonałymi osiągami. Jego obecność na rynku definiuje nowe standardy w motoryzacji, inspirując innych producentów do dążenia do doskonałości i innowacji.

Ostatnie 1 wiadomości związane z Porsche 928:

Porsche 928 na stoisku Porsche Club Poland

Porsche-928W tym roku Porsche 928 obchodzi 45-lecie produkcji. Nagrodzony tytułem „Car of the Year 1978” (jako pierwszy samochód sportowy w historii plebiscytu) model pozostaje ...

czytaj dalej