Alpine A110 zdobyło tytuł sportowego samochodu roku magazynu Top Gear

Alpine A110 zdobyło tytuł sportowego samochodu roku magazynu Top Gear30.11.2018
Alpine A110 zdobyło prestiżowy tytuł Sportowego Samochodu Roku (Sports car of the year) w tegorocznej edycji konkursu magazynu BBC "Top Gear".

Jest to kolejny sukces po nagrodzie Performance car of the year przyznanej Alpine A110 przez ten sam magazyn podczas październikowego Speed Week.

Alpine A110 pojawiło się w styczniowym wydaniu magazynu „Top Gear” BBC, który jest już dostępny w sprzedaży. Tegoroczni laureaci są wybierani wśród najlepszych samochodów roku 2018.

Alpine A110
Alpine A110

Charlie Turner, redaktor naczelny magazynu „Top Gear” BBC, powiedział o Alpine A110:

„W tym roku było niewiele samochodów, co do których wszyscy byliśmy tak zgodni, zarówno w odniesieniu do stylistyki, jak i prowadzenia samochodu. Jesteśmy pod wrażeniem trzymania się drogi i perfekcyjnego wyważenia, podziwiamy precyzję i finezję prowadzenia, jak również design i konstrukcję. To triumf przyjemności nad prędkością, umiejętności konstrukcyjnych nad brutalną mocą”.

Sébastien Erphelin, dyrektor generalny Alpine, powiedział:

„To fantastyczne, że zdobyliśmy tytuł Sportowego Samochodu Roku przyznawany przez magazyn „Top Gear” BBC. Bardzo nas cieszy entuzjazm redakcji „Top Gear” okazywany modelowi A110. To pokazuje, że samochód, który wyprodukowaliśmy i który jest bardzo ceniony przez klientów, idealnie spełnia wymagania, jakie sobie postawiliśmy podczas projektowania”.

Marka Alpine została reaktywowana, aby produkować sportowe coupe nastawione na wysokie osiągi i nawiązujące stylistycznie do słynnego Alpine z lat 60. i 70.

W efekcie powstał model A110 oraz seria limitowania Première Edition wyprodukowana w liczbie 1955 sztuk. Wszystkie egzemplarze serii zostały zarezerwowane w ciągu pięciu dni od rozpoczęcia sprzedaży. A110 jest obecnie dostępne w dwóch wersjach: A110 Pure i A110 Légende.

Źródło: Renault/Alpine