Średnia ocena modelu na podstawie opinii »
użytkowników publikowanych w dziale »
opinie kierowców - oceń swoje auto »
ffffe
4.10

Renault Safrane

Renault Safrane '1998Renault Safrane '1996Renault Safrane '1996

Należący do klasy średniej wyższej model Safrane to pojemna, komfortowa limuzyna produkowana w latach 1992-2000. Ten następca modelu R25 formą przypominał poprzednika, występował jako pięciodrzwiowy liftback z dużą klapą bagażnika. Aerodynamiczna linia nadwozia była prosta i pozbawiona udziwnień, rzec nawet można – konserwatywna.

Safrane był sporo cięższy od R25, a to za sprawą wzmocnionego podwozia i hojnie stosowanych materiałów wygłuszających kabinę. Występował z napędem na przednią oś lub wszystkie koła i był dostępny głównie z silnikami benzynowymi. Był to też pierwszy model Renault wyposażony w poduszki powietrzne. Z resztą bogate wyposażenie było jednym z atutów Safrane.

W 2001 roku stonowaną elegancję Safrane zastąpiono w ofercie Renault modelem bardziej radykalnym stylistycznie o nazwie Vel Satis.

Renault Safrane - Fotogalerie

Ostatnie 1 wiadomości związane z Renault Safrane:

Po wycofaniu Safrane Renault przedstawia Vel Satis

Po wycofaniu Safrane Renault przedstawia Vel Satis Po wycofaniu z produkcji modelu Safrane firma Renault przedstawia swój nowy model topowy, jakim jest Vel Satis. Trzy podstawowe założenia, jakie przyświecały twórcom...

czytaj dalej