Subaru Forester - zmiany modelowe na rok 2022

Subaru Forester - zmiany modelowe na rok 202215.01.2022
Odświeżony Subaru Forester piątej generacji debiutuje w 25. rocznicę swojej premiery, prezentując udoskonalony system X-MODE oraz nową stylistykę zaprojektowaną zgodnie z duchem "Dynamic x Solid".

Od debiutu w 1997 roku Forester jest najpopularniejszym modelem Subaru w Europie. Każda kolejna odsłona bestsellera spod znaku Plejad wyróżniała się na tle konkurencji wszechstronnością, niezawodnością i świetnymi właściwościami niezbędnymi do jazdy w terenie. Przez 25 lat obecności na rynku na Starym Kontynencie do klientów trafiło ponad 357 tysięcy egzemplarzy Forestera, co czyni go najlepiej sprzedającym się samochodem w całej gamie modelowej.

Subaru
Subaru Forester MY 2022

W 2018 roku pojawiła się piąta generacja Forestera, która na nowo zdefiniowała pojęcie komfortowego SUV-a, mogącego oferować niezapomniane wrażenia z każdej podróży. Cel konstruktorów – stworzenie samochodu godnego zaufania, przeznaczonego dla ludzi aktywnych i ceniących sobie osiągi oraz funkcjonalność – idealnie wpisywał się w dziedzictwo i filozofię marki Subaru. Zaawansowane systemy bezpieczeństwa i najlepsze w klasie właściwości jezdne zostały docenione przez klientów na całym świecie, a wysokie notowania w niezależnych rankingach uplasowały Forestera w ścisłej czołówce SUV-ów segmentu C.

Subaru
Subaru Forester MY 2022

Każdy kierowca korzysta z Forestera na swój sposób. Jednak niezależnie od tego, czy chce odkrywać nowe horyzonty, czy ruszyć na podbój miejskiej dżungli, może być pewien komfortu podróżowania i bezpieczeństwa w kabinie. Inżynierowie, świadomi potencjału, jaki drzemie w modelu Subaru Forester, postanowili udoskonalić konstrukcję, tak by sprostać coraz większym wymaganiom kierowców na całym świecie. Dzięki uważnej analizie potrzeb rynku i kierowaniu się filozofią „All-Around Safety” stworzyli produkt, który za każdym razem pozwala podróżującym czerpać satysfakcję z jazdy, dając jednocześnie pełne poczucie bezpieczeństwa.

Subaru
Subaru Forester MY 2022

Odświeżony wygląd europejskiego bestsellera Subaru

Już na pierwszy rzut oka widać zmiany, jakim poddana została przednia część nadwozia. Większa heksagonalna atrapa chłodnicy o bardziej wyrazistym kształcie w połączeniu z przeprojektowanymi reflektorami dodaje sportowego charakteru. Przedni zderzak wystaje nieco poniżej zestawu świateł i jeszcze bardziej podkreśla solidność Forestera. Oprócz zmian stylistycznych pojawiły się trzy nowe barwy lakierów, jakie będą oferowane do nowego Forestera. Do dotychczasowej palety dołączają kolory: Cascade Green Sinica, Brilliant Bronze Metallic oraz Autumn Green Metallic. Charakter modelu podkreślają felgi ze stopów lekkich z nowym wzorem.

Subaru
Subaru Forester MY 2022

Komfort przede wszystkim

Najnowszy Subaru Forester kontynuuje tradycję modelu, oferując wyjątkowe połączenie wygody prowadzenia charakterystycznej dla przestronnego samochodu osobowego ze sprawnością poruszania się w terenie, jaką cechuje się SUV. Udoskonalone zawieszenie oraz bardziej responsywny układ kierowniczy sprawiają, że auto wzorowo zachowuje się na drodze i zapewniają kierowcy pewność prowadzenia. Unikatowe połączenie Symmetrical AWD, będącego znakiem rozpoznawczym pojazdów Subaru, z układem napędowym e-BOXER ze specjalnie zaprojektowaną skrzynią biegów Lineartronic gwarantuje płynniejsze przyspieszenie, a w razie potrzeby odpowiednio wysoki moment obrotowy.

Subaru
Subaru Forester MY 2022

Debiutująca na rynku wraz z obecną generacją Forestera technologia Driver Monitoring System została zaktualizowana tak, by poprawić komfort podróżowania. Nowa funkcjonalność pozwala za pomocą gestów sterować temperaturą wewnątrz pojazdu, bez odrywania przy tym wzroku od drogi. Eliminuje konieczność korzystania z panelu klimatyzacji, dzięki czemu umożliwia pełne skupienie się na prowadzeniu Forestera.

Zadaniem systemu X-MODE jest wspieranie kierowcy w terenie poprzez odpowiednie sterowanie silnikiem, skrzynią biegów, napędem i hamulcami. Jedną z nowych funkcji jest możliwość automatycznego wyłączenia trybu X-MODE przy prędkości powyżej 40 km/h oraz samoczynnego aktywowania go, gdy prędkość spadnie poniżej 35 km/h. Druga nowość to optymalizacja trybu Hill Descent Control, utrzymującego stałą, zadaną prędkość podczas zjazdu ze wzniesień. Kiedy kierowca naciśnie pedał przyspieszenia, Forester natychmiast zwiększy prędkość, a gdy zdejmie z niego nogę, samochód powróci do prędkości pierwotnej.

Subaru
Subaru Forester MY 2022

Nowa era bezpieczeństwa z EyeSight

Rewolucyjna technologia EyeSight, wyznaczająca nowe standardy bezpieczeństwa prewencyjnego, została uzupełniona o następujące rozwiązania:

  • Lane Centering Function odciąża kierowcę podczas długiej, monotonnej trasy poprzez autonomiczne trzymanie się środka pasa ruchu lub poprzedzającego pojazdu. Dzięki rozszerzeniu kąta widzenia i poprawie wydajności kamer EyeSight technologia jest w stanie utrzymać tor jazdy za pojazdem znajdującym się nawet na dalekim dystansie i zareagować w przypadku, gdy pojazd zjeżdża na zajmowany przez Forestera pas bezpośrednio przed nim.
  • Zoptymalizowany EyeSight jeszcze lepiej radzi sobie przy współpracy z Pre-Collision Braking na różnego rodzaju skrzyżowaniach, gdzie podczas włączania się do ruchu najczęściej dochodzi do wypadków oraz potrąceń pieszych lub rowerzystów.
  • Kiedy jest możliwe uniknięcie zderzenia dzięki próbie autonomicznego ominięcia przeszkody, Autonomous Emergency Steering we współpracy z układem hamulcowym pomaga bezpiecznie ominąć przeszkodę, zmieniając tor jazdy.
  • Jeszcze bardziej naturalna i precyzyjna technologia Lane Departure Prevention dba o to, żeby kierowca trzymał się swojego pasa ruchu, nawet podczas pokonywania podwójnych zakrętów.
  • Road Edge Lane Departure Prevention zapewnia pewność podczas prowadzenia na wąskich drogach, których skraj często jest nieoznakowany, i w razie zmiany toru jazdy pomaga go skorygować.


Źródło: Subaru