Subaru BRZ zdobywa nagrodę 10Best drugi rok z rzędu

Subaru BRZ zdobywa nagrodę 10Best drugi rok z rzędu02.01.2023
Już drugi rok z rzędu w finałowej dziesiątce plebiscytu 10Best organizowanego przez Car and Driver znalazło się Subaru BRZ najnowszej generacji.

Subaru ogłosiło, że model BRZ na rok 2023 zostało drugi rok z rzędu wyróżnione miejscem na corocznej liście 10Best magazynu Car and Driver. Car and Driver nagrodził Subaru BRZ za przyjęcie koncepcji "wystarczającego", zwracając uwagę na przestrzeń, która pozostaje niewypełniona przez dodatkowe kilogramy i zniechęcającą miesięczną ratę.

"Samochód jest zupełnie wspaniały - jest lekki, ostry i niedrogi - stwierdza Car and Driver. "Niech długo tak pozostanie. Nie potrzebujemy niczego więcej".
Subaru BRZ drugiej generacji

Nominowana 10-ka składa się z całkowicie nowych pojazdów, zwycięzców 2022 10Best i samochodów, które nie były dostępne w konkursie 2022 oraz tych ze znaczącymi aktualizacjami. Wszystkie muszą mieścić się w limicie ceny bazowej 110 000 dolarów i być w sprzedaży nie później niż 31 stycznia 2023 roku. Po tygodniu jazdy każdym nowym samochodem, który spełniał te kryteria, redaktorzy głosowali w skali od zera do 100, odrzucali wysokie i niskie głosy, a pozostałe wyniki uśredniali, aby dojść do 10Best Cars of 2023.

"Car and Driver to legendarna publikacja motoryzacyjna i jesteśmy zaszczyceni, że ich eksperci ponownie docenili osiągi i wartość BRZ drugiej generacji" - powiedział Thomas J. Doll, Prezes i Dyrektor Generalny, Subaru of America, Inc. "To wyróżnienie pomaga ugruntować nasz cel, jakim jest dostarczanie klientom czystego samochodu sportowego osadzonego w DNA Subaru".

Model 2023 BRZ jest napędzany 2,4-litrowym (wolnossącym) silnikiem SUBARU BOXER o mocy 228 KM sparowanym z sześciobiegową manualną skrzynią biegów o bliskim przełożeniu lub sześciobiegową elektroniczną skrzynią automatyczną z bezpośrednim sterowaniem. Subaru BRZ drugiej generacji, dostępne jest już w salonach Subaru w USA i oferowane jest w dwóch poziomach wykończenia Premium i Limited, a jego cena początkowa wynosi 28 595 dolarów.

Źródło: Subaru