Zmodernizowana Impreza WRX

Zmodernizowana Impreza WRX23.02.2001
Zmodernizowane niedawno Subaru Impreza WRX podobnie jak poprzednia wersja dostępne jest jako pięciodrzwiowe, sportowe kombi lub klasyczna limuzyna ...

Zmodernizowana Impreza WRX 1 Zmodernizowane niedawno Subaru Impreza WRX podobnie jak poprzednia wersja dostępne jest jako pięciodrzwiowe, sportowe kombi lub klasyczna limuzyna.

Pojazd ten odznacza się agresywnym wyglądem, który podkreślają duże eliptyczne reflektory ze zintegrowanymi migaczami i atrapa chłodnicy przypominająca pysk rekina. Sportowy charakter odnaleźć można w nisko poprowadzonych "fartuchach" przednim i tylnym, tylnym spoilerze i 17-calowych kołach z lekkich stopów.

Zmodernizowana Impreza WRX 2 To, co najciekawsze w WRX nie jest jednak widoczne na zewnątrz. Konstrukcja samochodu stanowi doskonały projekt wyjściowy do tworzenia bezkompromisowych pojazdów rajdowych. Najważniejszym elementem jest oczywiście napęd na cztery koła, który zapewnia doskonałe własności trakcyjne. Doskonałe wręcz zestrojenie zawieszenia predysponuje je do naprawdę szybkiej jazdy.

Kierowca jest w stanie niemal zintegrować się z autem, którego sztywne uresorowanie zapewnia mu świetną stabilność. Żeby wywołać jakiekolwiek nieprzyjemne reakcje samochodu należy wykonać naprawdę bardzo gwałtowny manewr, np. ostre hamowanie podczas bardzo szybko pokonywanego zakrętu. Skoro mowa o hamowaniu, to warto wspomnieć, iż jest ono niezwykle skuteczne a odpowiednie działanie ABS-u sprawia, że wszystko odbywa się bez nieprzyjemnych szarpnięć.

Silnik w porównaniu z poprzednią generacją nie przeszedł większych zmian. Najistotniejsze jest obniżenie prędkości obrotowej maksymalnego momentu z 4000 do 3600 obr/min. Moc pozostała bez zmian i wynosi 218 KM. Pozwala to na jazdę z prędkością 230 km oraz na sprint do setki w czasie 6,2 sekundy. W celu polepszenia pracy turbosprężarki konstruktorzy powiększyli chłodnicę powierza doładowującego.

Zmodernizowana Impreza WRX 3 Pozytywnie wypada modernizacja wnętrza Subaru. Zostało ono nieco unowocześnione i przekonstruowane w taki sposób, że nie sprawia już tak skromnego wrażenia.

Deska rozdzielcza ożywiona została poprzez srebrne wstawki i chromowane obwódki zegarów. Zegary te podobnie jak pozostałe elementy deski rozdzielczej są bardzo czytelne i logicznie rozmieszczone. Ergonomicznie ukształtowane fotele zapewniają wygodną pozycję nawet wysokim osobom. Pewne kłopoty mogą być natomiast z miejscem na nogi. Pozytywnego wrażenie podczas oglądania kabiny Imprezy pogłebia wysoka jakość wykończeń.

O bezpieczeństwo jadących troszczą się napinacze pasów z ogranicznikami siły działania, poduszki powietrzne dla kierowcy i pasażera oraz mocowania Isofix do fotelików dziecięcych.