Drożeje Subaru w krajowych salonach

Drożeje Subaru w krajowych salonach07.05.2007
Polski przedstawiciel japońskiej marki Subaru - Subaru Import Polska podwyższa od początku maja ceny na oferowane w naszym kraju samochody. Średnia podwyżka cen wynosi 1,57% ...

Według komunikatu prasowego, bezpośrednią przyczyną wprowadzenia nowych cen jest konieczność ich dopasowania do zharmonizowanego poziomu wymaganego przez Unię Europejską.

Ponieważ ceny podawane są w euro, nie oznacza to dla polskich klientów konieczności faktycznego zwiększenia wydatków na cieszące się coraz większą popularnością samochody japońskiej marki. Uwzględniając zmiany kursu walut, zainteresowani autami Subaru zapłacą w naszym kraju nawet o 2,5% mniej niż jesienią ubiegłego roku. Ze względu na niższe w porównaniu do innych krajów unijnych koszty operacyjne importera, a także partnerów handlowych firmy, Subaru Import Polska utrzymuje również zdecydowanie niższe w porównaniu do unijnych ceny netto.

Obecnie najtańszym modelem w ofercie jest Subaru Justy dostępne od około 58 tysięcy złotych. Najwięcej zapłacić trzeba za dużego SUV-a Subaru Tribeca w wersji siedmiomiejscowej – około 221 tysięcy złotych.

Źródło: Subaru, Auto Motor i Sport, Samar, Informacja Moto Target