Nowe Pakiety Prodrive dla Subaru

Nowe Pakiety Prodrive dla Subaru06.04.2006
Brytyjski Prodrive jest stosunkowo małą, ale wzbudzającą wielki respekt firmą. Wsławiła się ona między innymi mistrzowskim przygotowywaniem Subaru do rajdów serii WRC. A niedawno powierzono jej też opiekę nad wyścigowymi wozami marki Aston Martin.

Rzesza zatrudnionych tam najwyższej klasy konstruktorów przedstawiła niedawno bezkompromisowy sportowy pojazd własnej konstrukcji o nazwie P2.

Nowe Pakiety Prodrive dla Subaru 1 Bazuje on na podzespołach Subaru Impreza STi. Ostatnia nowość brytyjskiej firmy, to pakiety PPP (Prodrive Performance Pack) przeznaczone do modeli Subaru Impreza 2.5 WRX, WRX STI i Forestera 2.5 XT z manualną skrzynią biegów. W każdym przypadku zapewniają znaczny przyrost momentu obrotowego w dolnych i średnich zakresach, jak również szybszą reakcję na otwarcie przepustnicy.

Choć liczbę KM zwiększono tylko o cztery, po zastosowaniu zestawu PPP znacznie wzrasta maksymalny moment

Nowe Pakiety Prodrive dla Subaru 2(o 58 Nm w WRX STI, o 100 Nm w WRX i 86 Nm w Foresterze), dostępny przy niższych obrotach (3 700 obr/min zamiast 4 000 w WRX STI, 3000 obr/min zamiast 3 600 obr/min w WRX i Foresterze).

Na razie Prodrive sprzedaje pakiety PPP tylko w Wielkiej Brytanii w cenie 1700 funtów, ale jak powiedział nam Pan Mariusz Głowula z Subaru Polska, będą one dostępne również w Polsce. Zapewniono nas także, że ich cena ma być bardzo atrakcyjna.

Źródło: Subaru, informacja Moto Target