Oficjalne zdjęcia Subaru Impreza WRX STI

Oficjalne zdjęcia Subaru Impreza WRX STI10.10.2007
Po kilku tygodniach dręczenia swych fanów niewyraźnymi i przyciemnionymi zdjęciami nowej Imprezy WRX STI Subaru wreszcie upubliczniło oficjalne zdjęcia modelu, który zadebiutuje na tegorocznym Salonie Samochodowym w Tokio

Oficjalne zdjęcia Subaru Impreza WRX STI 1Oprócz tego producent ujawnił kilka szczegółów dotyczących swego najnowszego dziecka.

WRX STI przedstawiany jest jako pojazd koncepcyjny, ale po najnowszych zdjęciach widać wyraźnie, że pięciodrzwiowe auto jest gotowe do produkcji. Mówi się także o tym, że w światowych salonach sprzedaży pojawi się już za dwa lata.

Podobnie jak standardowa Impreza, WRX STI ma poszerzony rozstaw kół, szersze nadwozie i skrócony przód oraz tylne "zwisy", co ma przynieść rezultat w postaci lepszej stabilności na drodze.

Poszycie nadwozia i wykończenia we wnętrzu kabiny zaprojektowano na nowo.

Oficjalne zdjęcia Subaru Impreza WRX STI 2 Ujawniono również, że na rynku japońskim STI napędzać będzie 2-litrowy, turbodoładowany silnik o mocy 304 KM. Napęd będzie przenoszony na wszystkie koła przez sześciobiegową skrzynię manualną, centralny dyferencjał i indywidualnie ustawiany system SI-Drive (Subaru Intelligent Driver).

W wyposażeniu standardowym znajdą się także system kontroli stabilności i trakcji oraz opony 245/40R18.

Pozostaje nam czekać, aż opadną wszystkie zasłony i ujawnione zostaną wszelkie szczegóły na temat nowego modelu, co będzie miało miejsce podczas oficjalnego debiutu, 24 października w Tokio.

Źródło: fot. Subaru