Salon Samochodowy w Tokio: Subaru Stella Revesta

Salon Samochodowy w Tokio: Subaru Stella Revesta12.10.2007
Retro powraca. Ale nie myślcie tu o klasycznych formach. Japońskie retro zawsze musi być "kawai" – czyli słodkie i nieco infantylne. Takie właśnie jest Subaru Stella Revesta, jakby projektanci tworzyli je z uśmiechem ...

...na ustach i z przymrużeniem oka.

Subaru Stella Revesta to produkcyjna wersja pojazdu koncepcyjnego, jaki można było oglądać podczas Salonu Samochodowego w Tokio wiosną.

Salon Samochodowy w Tokio: Subaru Stella Revesta 1Niewielkie autko posiada kratkę grilla w unikalnym kształcie, przypominającą te, jakie mogliśmy podziwiać w samochodach sprzed kilkudziesięciu lat, ciekawy kształt przednich i tylnych zderzaków oraz aluminiowe felgi.

We wnętrzu znajdziemy fotele obite skórą oraz deskę rozdzielczą utrzymaną w odcieniach brązu.

Japończycy nie byliby sobą, gdyby nie wymyślili czegoś wychodzącego poza normalne standardy. W modelu Revesta jest to system rozrywkowy audio o nazwie Music CD Server & Welcome Sound Audio. Nie brzmi to zbyt ekscytująco, prawda? Jednak pod tą długą nazwą kryje się urządzenie, które samo wita kierowcę po wejściu do samochodu, odtwarzając muzykę, którą wcześniej sam wybrał lub mówiąc do niego do czasu, aż odpali silnik.

Źródło: fot. Subaru