Salon Samochodowy w Tokio: Subaru Exiga Concept

Salon Samochodowy w Tokio: Subaru Exiga Concept18.10.2007
Jednym z pojazdów koncepcyjnych, jakie Subaru zaprezentuje podczas 40. Salonu Samochodowego w Tokio (26.10.-11.11.2007) będzie model Exiga. Nie jest to pierwszy koncept noszący tę nazwę. Pierwszy Subaru zaprezentowało ...

...w 1995 roku i było to dość tradycyjne w formie kombi.

Salon Samochodowy w Tokio: Subaru Exiga Concept 1 Koncept Exiga 2007 to także kombi, mieszczące w przestronnym wnętrzu do siedmiu dorosłych osób. Pojazd ma 4780 mm długości i rozstaw osi 2750 mm. Napędza go 2-litrowy silnik współpracujący z pięciobiegową skrzynią automatyczną. Napęd przenoszony jest na wszystkie koła.

Dzięki wyjątkowo dużemu, szklanemu dachowi i układowi siedzeń zainspirowanemu sposobem ustawiania foteli w teatrze, we wnętrzu panuje atmosfera otwartości i komfortu. Pasażerowie mogą w pełni delektować się widokami na zewnątrz, niezależnie od miejsca, na którym siedzą.

Koncept przygotowany do pokazu w Tokio polakierowano w energetyzującym kolorze "candy red pearl" (cukierkowa, perłowa czerwień).

Dziennikarze spekulują, iż nowa Exiga najprawdopodobniej daje nam przedsmak tego, jak będzie wyglądać przyszła generacja modelu Legacy. Ostatnia, czwarta generacja Legacy weszła na rynek w 2005 roku.

Źródło: fot. Subaru