Europejska premiera Subaru – Impreza WRX STi

Europejska premiera Subaru – Impreza WRX STi20.09.2001
Na IAA Subaru zaprezentowało nowe modele i projekty. Gwoździem programu była jednak Europejska premiera Subaru Impreza WRX STi ...

Na IAA Subaru zaprezentowało nowe modele i projekty. Gwoździem programu była jednak Europejska premiera Subaru Impreza WRX STi. Poza tym japoński producent przedstawił concept car ST-X oraz Forestera „Style’ i mini-hybrid car.

Europejska premiera Subaru – Impreza WRX STi 1 Subaru Impreza WRX STi

Subaru Impreza WRX STi to lżejsza i mocniejsza wersja WRX. Bolid, który jednocześnie stanowi pojazd podstawowy Subaru na World Rallye Car (WRC), podporządkowano osiągnięciu jednego celu – bezkompromisowych osiągów. Jego dwulitrowy silnik typu Boxer z turbodoładowaniem ma moc 280 KM i osiąga maksymalny moment obrotowy 373 Nm. Auto wyposażono w stały napęd na cztery koła i elektroniczny, czterokanałowy ABS.

Na początku roku 2002 Subaru Impreza STi w specyfikacji europejskiej, czyli takiej, jak ta pokazywana na IAA, pojawi się na rynku europejskim. Jego cena nie jest jeszcze znana.

Europejska premiera Subaru – Impreza WRX STi 2 Concept car ST-X

Obok Imprezy WRX STi zobaczyć można było także ST-X. Ten concept car jest połączeniem pick-up’a i sportowej limuzyny, zbudowanej na bazie Subaru Outback.