Subaru Viziv Concept - debiut na targach w Genewie

Subaru Viziv Concept - debiut na targach w Genewie08.02.2013
Przedstawiciele Subaru zapowiedzieli wczoraj, że podczas osiemdziesiątego trzeciego Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Genewie, który rozpocznie się 5 marca, zaprezentuje światową premierę studium koncepcyjnego ...

...o dość dziwniej nazwie Viziv. Oprócz tego na stoisku japońskiego producenta będzie można zobaczyć Outbacka z silnikiem Subaru Boxer Diesel i bezstopniową skrzynią biegów Lineartronic (CVT) oraz europejski debiut w postaci Subaru Forestera.

Subaru Viziv Concept
Subaru Viziv Concept ma być zapowiedzią tego, jak będzie wyglądać design i rozwiązania technologiczne japońskiego producenta w najbliższej przyszłości. Koncepcyjny crossover nowej generacji ma ilustrować wysiłki Subaru w dziedzinie doskonalenia technicznego samochodów tej marki.

Subaru Viziv Concept - debiut na targach w Genewie 1 Dość dziwna nazwa, to połączenie sylab pochodzących z wyrazów tworzących hasło: „Vision for Innovation”, czyli „Wizja innowacji”. Na razie nie znamy jeszcze niestety żadnych szczegółów dotyczących nowego konceptu i dysponujemy tylko jedną wizualizacją modelu, ale obiecujemy, że powiadomimy naszych Czytelników, jeśli tylko wpadną nam w ręce nowe informacje na temat Viziv.

Subaru Outback Boxer Diesel Lineartronic
W nowym Outbacku po raz pierwszy połączono silnik wysokoprężny typu Boxer z bezstopniową skrzynią biegów Lineartronic (CVT) drugiej generacji. Podnosi ona efektywność jednostki napędowej i napędu na wszystkie koła Symetrical AWD.

Bezstopniowa skrzynia Lineartronic została zaprojektowana tak, aby sprostać wyższym zakresom momentu obrotowego (właściwym dla jednostek wysokoprężnych) jednocześnie zapewniając płynną jazdę w każdych warunkach. Inteligentny system kontroli pracy skrzyni biegów CVT, automatycznie dostosowuje zakres obrotów do stylu jazdy oraz warunków panujących na drodze, powodując lepsze prowadzenie i osiągi Outbacka.

Nowy Subaru Forester
Nowy Forester, który otrzymał już najwyższe noty w testach bezpieczeństwa Euro NCAP 2012, zostanie zaprezentowany na stoisku Subaru wraz elementami techniki Subaru.

Źródło: Subaru, opracowanie: BM