Suzuki na Targach Samochodowych w Tokio

Suzuki na Targach Samochodowych w Tokio15.11.2011
W dniach 2-11 grudnia br. podczas targów samochodowych w Tokio, Suzuki zaprezentuje całą gamę samochodów oraz trzy modele koncepcyjne! Prezentowane "auta przyszłości" odzwierciedlają zaangażowanie firmy w zaspokajanie ...

...współczesnych potrzeb i zapewniają nowe wartości oraz ogromną przyjemność użytkowania.

Suzuki na Targach Samochodowych w Tokio 1W związku z bogatym doświadczeniem w sektorze małych samochodów, tematem przewodnim stoiska firmy będą „małe auta przyszłości”. Zarówno obecne jak i przyszłe auta Suzuki charakteryzują się niskim zużyciem paliwa, komfortem, innowacyjnością, doskonałymi osiągami i stylizacją oraz ogromnymi możliwościami..

Regina
Regina to oszczędny kompaktowy pojazd nowej generacji, o niskiej emisji spalin dzięki niewielkiej wadze i doskonałej aerodynamice. Regina ucieleśnia wizję kompaktowego samochodu nowej generacji. Auto jest lekkie jak na pojazd klasy mini (tylko 730 kg!), gdyż jego projektanci skoncentrowali się na maksymalnym obniżeniu masy. Współczynnik oporu czołowego tego auta jest co najmniej 10% niższy niż w obecnych modelach dzięki udoskonaleniu aerodynamiki. Pokonuje 32 km na litrze benzyny (test JC08), a emisja CO2 wynosi zaledwie 70 g/km (nowy test europejski).

Q-concept
Q-concept jest dwuosobowym mikrosamochodem do codziennego użytku. Q-concept to całkowita nowość – połączenie motocykla z samochodem. Przy długości 2,5 m i dwóch fotelach w rzędzie idealnie nadaje się do codziennej miejskiej jazdy.

Suzuki na Targach Samochodowych w Tokio 2 Dzięki lepszej zwrotności i mniejszym rozmiarom jest bardziej praktyczny niż zwykły samochód, a dzięki kabinie – atrakcyjniejszy i wygodniejszy niż motocykl. Jest niezwykle poręczny podczas zakupów, dojazdów do pracy czy do lekarza, odwożenia dzieci i codziennej jazdy na krótkich dystansach.

Dostępne są różne konfiguracje tego modelu. Można np. mieć jeden fotel dla dorosłego z przodu i dwa dla dzieci z tyłu lub też zmienić ten niezwykły mikrosamochód w pojazd dostawczy z jednym fotelem z przodu i przestrzenią bagażową z tyłu. Zapewnia to nowe możliwości dla ludzi żyjących w miastach, gdzie praca, szkoła, czy inne ważne miejsca są relatywnie blisko położone.

Więcej informacji na ten temat także tutaj.

Swift EV Hybrid
Swift EV Hybrid to elektryczny pojazd kompaktowy z napędzaną silnikiem prądnicą i jednocześnie wizja eko-samochodu Suzuki obejmująca rozwiązania modelu Swift Range Extender.

Suzuki na Targach Samochodowych w Tokio 3 W Japonii kompaktowy pojazd pokonuje zwykle 20-30 km dziennie. Swift EV Hybrid przejeżdża taką trasę wyłącznie z napędem elektrycznym. Dystans ten można przedłużyć dzięki napędzanej silnikiem prądnicy. W porównaniu z pojazdami, które posiadają tylko napęd elektryczny, Swift EV Hybrid ma mniejszy akumulator o szybszym ładowaniu, jest lżejszy, tańszy i zużywa mniej paliwa.

Dodatkowo Suzuki zaprezentuje nowe wcielenie modelu Swift Sport, którego ambicje sportowe łączą się z doskonałym komfortem oraz przyjemnością codziennego użytkowania.

Nowy Swift Sport powstał na bazie modelu Swift oferując zdecydowanie lepsze osiągi niż jego poprzednik. Odzwierciedla koncepcję sportowego modelu kompaktowego i jest wyposażony w mocniejszy silnik, nową przekładnie (sześciobiegową ręczną i bezstopniową) i sztywniejsze zawieszenie, co łącznie zapewnia lepsze osiągi i większą przyjemność z jazdy.

Źródło: Suzuki