Suzuki SX4 Silver

Suzuki SX4 Silver03.09.2012
Rok 2012 jest najwyraźniej dla Suzuki rokiem modelu SX4. od początku tego roku japońska korporacja poszerza gamę modelu, dodając nowe warianty silnikowe oraz pakiety modyfikacji. W kwietniu informowaliśmy o ...

...wzbogaceniu oferty Suzuki SX4 2WD Comfort. Na początku lipca Suzuki przedstawiło nam SX4 w wariancie Explore o bogatszym wyposażeniu. Już niedługo natomiast w salonach sprzedaży pojawi się nowa edycja crossovera Suzuki o nazwie „Silver”, czyli „Srebrny”. To kolejny pomysł na to, jak sprzedać dodatkowe egzemplarze SX4 dzięki wzbogaconej ofercie wyposażeniowej.

Suzuki SX4 Silver 1 Nowa edycja specjalna Suzuki SX4 Silveer bazuje na modelu, pod którego maską pracuje 2-litrowa jednostka wysokoprężna o mocy 135 KM. Samochód oferuje również kierowcy inteligentny układ przeniesienia napędu na wszystkie koła o nazwie i-AWD.

W Suzuki SX4 Silver zadbano o wysoki poziom bezpieczeństwa. Edycja specjalna została wyposażona w system ESP z systemem kontroli trakcji TCS oraz sześć poduszek powietrznych. Zgodnie z nazwą, zewnętrznie edycja specjlana Suzuki SX4 wyrożnia się srebrnym lakierem nadwozia. Na wzbogaconej liście wyposażeniowej Suzuki SX4 Silver znalazły się między innymi takie komponenty, jak: felgi z lekkich stopów, klimatyzacja, centralny zamek i radio CD z MP3. Ceny SX4 w wersji Silver rozpoczynają się od 69 900 zł.

Warto także przypomnieć, że gama crossoverów marki Suzuki już wkrótce poszerzy się o nowy model. Już pod koniec września, podczas Międzynarodowego Salonu Samochodowego w stolicy Francji swoją premierę mieć będzie Suzuki S-Cross. Na razie tylko w wersji koncepcyjnej, ale producent prawdopodobnie przygotuje także wariant produkcyjny.

Źródło: Suzuki, opracowanie: BM