Nadchodzi Retro Motor Show 2020

Nadchodzi Retro Motor Show 2020 - Samochody11.10.2020
Giełda Pojazdów Zabytkowych, kolekcje aut od najlepszych Automobilklubów w Polsce, bogata wystawa samochodów kolekcjonerskich, Strefa Retro Tuningu czy... sprzęt wojskowy.

To dopiero początek wyjątkowych, motoryzacyjnych atrakcji, które czekają na uczestników targów Retro Motor Show. Wydarzenie odbędzie się w dniach 23-25 października 2020 roku na Międzynarodowych Targach Poznańskich.

Organizatorem wydarzenia jest Grupa MTP. W trosce o bezpieczeństwo uczestnicy targów nabywają bilety jedynie drogą online, przy wejściu bezdotykowo mierzona jest temperatura, a na terenie należy zasłaniać usta i nos. Więcej o zasadach bezpieczeństwa podczas targów Retro Motor Show można przeczytać tutaj: https://bit.ly/BEZPIECZENSTWO-MTP

Motoryzacyjna podróż w czasie

Będzie to już V czyli jubileuszowa edycja Retro Motor Show, które od lat przyciąga do stolicy Wielkopolski zarówno najmłodszych, jak i nieco starszych entuzjastów motoryzacji z czasów naszych dziadków. Retro Motor Show to miliony historii w jednym miejscu. Uczestnicy targów mają niespotykaną okazję zobaczyć z bliska zabytkowe auta (i nie tylko) z całego świata.

Retro Motor Show
Retro Motor Show

Dla jednych Retro Motor Show to sentymentalna podróż w czasie, a dla innych okazja do spotkania z przedstawicielami prężnie rozwijającej się branży inwestowania w zabytkowe samochody. Jest to także idealne miejsce do zakupu pereł motoryzacji z najróżniejszych okresów z XX wieku.

Co czeka na uczestników Retro Motor Show 2020?

Poznańskie targi pojazdów zabytkowych to pokaz motoryzacyjnych unikatów w skali kraju i świata. W tym roku swoje kolekcje zaprezentują m.in. Automobilklub Wielkopolski, który pokaże niesamowite youngtimery czy zabierze nas do Paryża i Londynu sprzed lat. Członkowie automobilklubu zaproszą uczestników do strefy stylizowanej na XIX i XX-wieczną Anglię i Francję. Pozostając w temacie trójkolorowych - jak co roku na Retro Motor Show znajdzie się kolekcja samochodów od Citroen Klub Poznań. Z kolei sportowe i luksusowe klasyki z niemieckim sznytem pokaże Porsche Club Polska.

Jak inwestować w samochody kolekcjonerskie i dlaczego warto? Na te pytania z pewnością odpowiedzą eksperci z Austor, którzy szykują na targi wystawę ponad 40 aut z duszą i pewną, inwestycyjną przyszłością. W tym miejscu nie zabraknie m.in. amerykańskiej klasyki w najlepszym wydaniu.

Retro Motor Show
Retro Motor Show

Na targach swoją kolekcję pokażą również miłośnicy brytyjskiej marki, a właściwie to ikony - Morgan Sports Car Club Poland. Unikatowy, sportowy samochód znajdzie się na stoisku razem z autem od Cabrio Poland czyli fundacji zrzeszającej fanów najróżniejszych kabrioletów.

Z drugiej strony na targach znajdzie się pokaźna kolekcja od BZYK Rider Swarzędz czyli miłośników zabytkowych motorowerów. Uczestnicy wydarzenia zobaczą również zabytkowe, wojskowe pojazdy i sprzęt. Cała wystawa pojazdów na Retro Motor Show zostanie także wzbogacona o klasyki od prywatnych kolekcjonerów.

Ponadczasowy program

Jak powszechnie wiadomo targi, to idealne miejsce do zakupów i poszerzania wiedzy przez spotkania z ekspertami z danej dziedziny. W tym roku nie będzie inaczej - organizatorzy zapraszają na Giełdę Pojazdów Zabytkowych, gdzie sprzedawcy zaprezentują najciekawsze, zabytkowe modele aut z całego świata i z pewnością doradzą w kwestii wyboru klasyka.

To nie wszystko! Na targach znajdzie się także kilkusetmetrowe stoisko od Giełdy Klasyków (www.gieldaklasykow.pl) czyli jednego z najstarszych i najbardziej popularnych w Polsce serwisów z ogłoszeniami kupna i sprzedaży retro pojazdów. Wystawca zapowiada przyjazd najciekawszych modeli aut znajdujących się w aktualnej ofercie portalu.

Retro Motor Show
Retro Motor Show

Czy na Retro Motor Show będzie strefa tuningu? Oczywiście, że tak! Już po raz piąty Blackz/AP przygotuje wystawę RETRO Tuning, gdzie zostaną zaprezentowane pojazdy z maksymalnym rokiem produkcji 1995 po ciekawych modyfikacjach wizualnych lub mechanicznych. Cała ekspozycja Retro Motor Show zostanie wzbogacona stoiskami od firm związanych z branżą motoryzacyjną – detailingu, napraw czy branżowe media.

Jednak to dopiero początek atrakcji Retro Motor Show 2020. Organizatorzy zachęcają do śledzenia strony www.retromotorshow.pl i profilu na Facebooku i Instagramie, gdzie sukcesywnie dodawane są kolejne atrakcje. Ważna informacja – bilety na Retro Motor Show 2020 dostępne są tylko na stronie www.ToBilet.pl

Retro Motor Show

23-25 października 2020 roku
Piątek, 11:00-19:00
Sobota, 10:00-18:00
Niedziela, 10:00-17:00

Źródło: Międzynarodowe Targi Poznańskie