SUV-y japońskie czy niemieckie? Przegląd popularnych marek

SUV-y japońskie czy niemieckie? Przegląd popularnych marek30.05.2023
Planujesz zakup firmowego SUV-a? Podejmij rozsądną decyzję i wybierz auto, które w 100% spełni Twoje oczekiwania. Sprawdź, jakie modele aut typu SUV są dobrym wyborem.

Planujesz zakup firmowego SUV-a? Zawsze warto poznać wyróżniki konkretnych modeli samochodów. Dzięki temu podejmiesz rozsądną decyzję i wybierzesz auto, które w 100% spełni Twoje oczekiwania. Jeśli chcesz nieco ograniczyć firmowe wydatki, możesz wybrać samochód poleasingowy z oferty mAuto. Sprawdź, jakie modele aut typu SUV są dobrym wyborem.

Samochody poleasingowe w mAuto – czy firmowy SUV to dobry pomysł?

Oferta firmy mAuto to nie tylko nowe pojazdy, ale także samochody poleasingowe. Auta z drugiej ręki są dokładnie zweryfikowane pod kątem stanu technicznego oraz autentyczności historii pojazdu i jego przebiegu. Gwarancją jakości jest certyfikat DEKRA, który potwierdza nienaganny stan wybranego auta.

Wybór japońskiego lub niemieckiego SUV-a na potrzeby firmowe to doskonała decyzja, szczególnie jeśli potrzebujesz sporo powierzchni bagażowej i dla pasażerów. Wbrew pozorom SUV-y są przydatne nawet w dużych miastach, np. podczas podjazdów na wysokie krawężniki.

Japońskie vs niemieckie SUV-y – ranking najpopularniejszych modeli

Planowanie zakupu firmowego SUV-a powinno być poprzedzone weryfikacją modeli dostępnych w sprzedaży. W Polsce najpopularniejsze są SUV-y niemieckie i japońskie. Poniżej znajdziesz ranking kilku popularnych i polecanych modeli samochodów poleasingowych w tej kategorii.

  • Audi Q5 – to typowo niemiecki SUV, który możesz kupić w mAuto. Wyróżniki tego pojazdu to perfekcyjna skrzynia biegów, wydajny silnik benzynowy lub diesel, a także nienaganna stylistyka wnętrza. To luksusowe auto, które może stanowić świetne uzupełnienie firmowej floty.
  • Mercedes Benz-GLE – kolejny SUV wprost z Niemiec. To auto klasy premium dostępne w ofercie samochodów poleasingowych mAuto. Nadaje się do jazdy w długie trasy. Reprezentatywny wygląd sprawia, że jest to idealne auto dla wysoko postawionej osoby w firmie.
  • Mazda CX-30 – dla odmiany warto sprawdzić też japońskiego SUV-a marki Mazda. To połączenie atrakcyjnej ceny z nienagannym designem zewnętrznym i wewnętrznym. Nowe pojazdy tego producenta są uznawane za jedne z najmniej awaryjnych SUV-ów w budżetowych kategoriach.
  • Toyota RAV4 – to ciekawy wybór, szczególnie jeśli cenisz sobie komfort jazdy i możliwość podróżowania po bezdrożach. To prawdziwa legenda w segmencie japońskich SUV-ów. Doskonałe zawieszenie, wytrzymały układ kierowniczy i dynamiczny silnik – to wszystko, co powinien mieć firmowy SUV.
  • Volkswagen Tiguan – na koniec listy trafia niemiecki SUV od Volkswagena. Model Tiguan to połączenie eleganckiego designu, sportowego zacięcia i nieco podwyższonego zawieszenia. Ten samochód poleasingowy jest w stanie wjechać wszędzie tam, gdzie firmowa osobówka nie da sobie rady.

Zanim kupisz firmowy samochód poleasingowy typu SUV, koniecznie zapoznaj się z powyższymi propozycjami. Być może wybierzesz jeden z polecanych modeli japońskich lub niemieckich SUV-ów.

Japoński czy niemiecki SUV do firmy – jaki będzie lepszy?

Nie da się jednoznacznie wskazać, jakiego pochodzenia SUV będzie lepszy do firmy. Modele od niemieckich producentów są najczęściej droższe i często uznawane za auta klasy premium. Japońskie SUV-y to auta sprzedawane w przystępnych cenach, szczególnie jeśli chodzi o samochody poleasingowe. Nie gwarantują jednak tak wysokiego komfortu podróżowania, jak modele od niemieckich koncernów.

Kupując samochody poleasingowe typu SUV, warto z góry ustalić swoje potrzeby i preferencje. Jeśli stawiasz na komfort i design – wybierz niemiecki SUV. Kiedy liczy się niezawodność – warto postawić na samochody poleasingowe od japońskich producentów.

Ile kosztują samochody poleasingowe typu SUV?

Samochód poleasingowy zawsze jest mniejszym wydatkiem niż nowy z salonu. Dotyczy to także japońskich i niemieckich SUV-ów. Auta dostępne w ofercie mAuto możesz kupić za gotówkę lub wziąć w leasing albo najem długoterminowy. Średnie ceny większych samochodów typu SUV oscylują w granicy od kilkudziesięciu do nawet kilkuset tysięcy złotych.