MotoNews.pl

Koncepcyjny Ford Vertrek

12 stycznia 2011

Kategoria | Auta koncepcyjne  Targi
Marka, model | ,
Ford Vertrek 8

Koncepcyjny Ford Vertrek zadebiutował na rozpoczętym w poniedziałek North American International Auto Show. Kompaktowy SUV ma w przyszłości znaleźć się w salonach sprzedaży w Ameryce Północnej, Europie i w Chinach. Jak twierdzi producent, Vertrek ma oferować przestrzeń bagażową, jakiej klienci spodziewają się po prawdziwym SUVie (porównywalną z tą, jaka charakteryzuje Forda Escape sprzedawanego aktualnie w USA, czyli 1879 l po złożeniu kanapy tylnej i 828 l – licząc od oparcia tylnych foteli), lecz wyróżniać się jakością i sposobem wykończenia.

Koncept wyposażono w szereg technologii ułatwiających i uprzyjemniających życie pasażerom i kierowcy, takich jak: system komunikacyjno-rozrywkowy SYNC®, aktywny asystent parkowania czy BLIS® (system monitorowania martwego pola widzenia w lusterku).

Napęd stanowi silnik benzynowy EcoBoost o pojemności 1,6 litra z systemem Auto Start-Stop. Połączenie obu technologii ma zdaniem producenta zaowocować wyjątkowo oszczędnym zużyciem paliwa. Vertrek mógłby też bez problemu korzystać z szerokiej oferty diesli Forda dostępnych poza USA, np. z 2-litrowego Duratorq TDCi (turbodiesla z tryskiem bezpośrednim common-rail).

Zdjęcia: Ford, opracowanie: BM