MotoNews.pl

Ford rozszerza ekskluzywną linię Ford Vignale o cztery nowe modele aut

03 marca 2016

FordGeneva2016 Kuga Vignale Concept 3

Podczas salonu samochodowego w Genewie, firma Ford zaprezentowała nowe modele i ekskluzywne usługi Ford Vignale, które potęgują doświadczenia klientów wynikające z użytkowania tych produktów. Ford przedstawił nowego Forda Edge Vignale – pierwszego ekskluzywnego SUV-a tej firmy w Europie oraz nowego Forda S-MAX Vignale. Jeszcze w tym roku Ford ogłosi ceny modelu Edge Vignale, natomiast zamówienia na Forda S-MAX Vignale są już przyjmowane.

Oprócz tego, Ford po raz pierwszy zaprezentował w Genewie model Mondeo Vignale w wersji pięciodrzwiowej, która wejdzie do sprzedaży w 2017 roku, a także koncepcyjnego Forda Kugę Vignale. Ford zaprezentował też nowe opcje stylizacyjne, które od przyszłego roku pozwolą klientom spersonalizować nadwozie Forda Mondeo Vignale i Forda SMAX Vignale.

Rozszerzona gama modeli Vignale będzie dostępna dla klientów w salonach FordStore w całej Europie oraz w wybranych punktach sprzedaży Forda. W salonach FordStore znajdują się tzw. Vignale Lounge, czyli specjalnie zaprojektowane strefy, w którch klient będzie mógł dokonać zakupu auta w asyście Doradcy Klienta Vignale. Ponadto, Ford wprowadza też nową usługę typu concierge, która przedstawi klientom Ford Vignale wiele interesujących propozycji i da dostęp do usług turystycznych oraz wydarzeń sportowych i kulturalnych, jak na przykład Chelsea Flower Show w Londynie czy Grand Prix F1 w Monako. Klienci otrzymają też dostęp do VIP-owskich premier podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes.

W Genewie Ford pokazuje model S-MAX Vignale w ekskluzywnym, perłowym kolorze metalizowanym Vignale Milano Grigio, a także w odcieniu Vignale White Platinum. Z kolei Ford Edge Vignale zostanie pokazany na genewskim salonie w metalizowanym, brązowym kolorze Vignale Ametista Scura oraz w kolorze Vignale White Platinum. Oba modele wyróżniają się charakterystyczną, sześciokątną górną osłoną chłodnicy w ciemnym, metalizowanym odcieniu, zatopioną w ramie z polerowanego aluminium.

Pieczołowicie wykończone detale nadwozia świadczą o ekskluzywnym charakterze tych aut. Ford Edge Vignale otrzymał chromowane obwódki lamp przeciwmgielnych, a Ford S-MAX Vignale wyróżnia się aluminiową aplikacją drzwi bagażnika z oznaczeniem Vignale. Ponadto, w obu modelach zastosowano 19-calowe obręcze z polerowanego aluminium.

Ekskluzywny charakter wnętrz modeli Ford S-MAX Vignale i Ford Edge Vignale podkreśla skórzana tapicerka Windsor z pikowaniem tworzącym wzór sześciokąta oraz precyzyjnymi przeszyciami na siedzeniach i panelach drzwiowych, oferowana w jasnym kolorze Cashmere lub ciemnym Ebony. Elementy tapicerki Ebony zachodzą na konsolę centralną, centralny podłokietnik oraz tablicę przyrządów, w której po stronie pasażera zastosowano aluminiowe elementy dekoracyjne.

Podczas salonu w Genewie Ford po raz pierwszy prezentuje Forda Mondeo Vignale w wersji pięciodrzwiowej, która dołącza do zaprezentowanych w ubiegłym roku odmian sedan i kombi. Nabywcy Fordów Mondeo Vignale i S-MAX Vignale otrzymają do dyspozycji nowe opcje pozwalające na personalizację tych modeli, w tym obręcze aluminiowe w ciemnym kolorze i ciemne obwódki lamp przeciwmgielnych. Klienci będą też mogli wybrać wykończenie nadwozia bez dodatkowych chromowanych detali.

Modele Ford S-MAX Vignale, Ford Edge Vignale i Ford Mondeo Vignale będą standardowo wyposażone w system komunikacji i rozrywki SYNC 3, który działa płynniej i szybciej oraz wykorzystuje przeprojektowany ekran dotykowy o przekątnej 8 cali. System po raz pierwszy oferuje też obsługę gestów zsunięcia/rozsunięcia palców oraz przesunięcia palców po ekranie. Wystarczy, że kierowca naciśnie przycisk i wypowie życzenie, np. „chcę kawę”, „muszę zatankować”, „szukam parkingu”, a nowy system SYNC 3 samodzielnie wyszuka najbliższą kawiarnię, stację benzynową albo parking. Ponadto system odszuka również stację kolejową, lotnisko oraz hotel i przy pomocy pokładowego systemu nawigacji doprowadzi kierowcę do żądanego celu.

Wśród innych zaawansowanych rozwiązań technicznych znalazł się system aktywnej redukcji hałasu Ford Active Noise Control, który za pomocą trzech mikrofonów pozwala na wykrywanie niepożądanych hałasów dochodzących z silnika do kabiny i niwelowanie ich za pośrednictwem odwróconych fal dźwiękowych generowanych przez system audio samochodu. Ponadto, jedną z opcji napędu jest mocny i oszczędny silnik wysokoprężny 2,0 TDCi bi-turbo o mocy 210 KM.

Ford Kuga Vignale Concept: przyszłość SUV-ów

Ford Kuga Vignale Concept oferuje wgląd w przyszłość ekskluzywnego SUV-a firmy Ford przeznaczonego na rynek europejski, używając jako bazy modelu Ford Kuga, który świętuje swoją europejską premierę podczas salonu w Genewie.

Ford Kuga Vignale Concept jest prezentowany na stoisku Forda w unikatowym, perłowym kolorze nadwozia Vignale Palazzo Pearl. Przednie i tylne osłony zderzaków, obwódki lamp przeciwmgielnych oraz elementy dekoracyjne drzwi wykończono ciemnym lakierem. Całość uzupełniają czarne, błyszczące wykończenia dolnej osłony chłodnicy i obudowy lamp przeciwmgielnych.

Wnętrze Forda Kugi Vignale Concept wyróżnia się unikatowym skórzanym obiciem siedzeń, paneli drzwiowych i deski rozdzielczej, wykończonym specjalnie dobranymi nićmi. Skóra ozdabia również podłogę i wnętrze bagażnika. Słupki drzwi wewnątrz oraz podsufitkę wzbogacono Alcantarą nawiązującą wyglądem do zamszu. Schowek przed pasażerem i konsola pod podłokietnikiem są flokowane, a centralna konsola przyciąga wzrok ciemnoszarym lakierem Opale z perłowym efektem wykończeniowym.

Blisko 4 na 5 ze 102 000 egzemplarzy modelu Kuga sprzedanych w 2015 roku to wersje w bogatej specyfikacji Titanium, co potwierdza duże zapotrzebowanie na ekskluzywne SUV-y.

Stylowe podróżowanie

Klienci Ford Vignale cenią swój czas i oczekują niecodziennych doświadczeń. Ford zaoferuje im zatem dedykowaną usługę realizowaną na rynku europejskim, dzięki której klienci zarezerwują ekskluzywne podróże oraz wezmą udział w różnego rodzaju wydarzeniach.

Usługa opracowana wspólnie z agencją Total Management zaoferuje klientom Ford Vignale specjalnie wybrane wydarzenia, w tym pobyty w luksusowych hotelach, jak Relais & Châteaux Mas de Torrent w Gironie w Hiszpanii czy Grayshott Spa and Hotel w Wielkiej Brytanii. W ofercie będą również ekskluzywne wydarzenia teatralne, muzyczne i sportowe, w tym mistrzostwa w tenisie French Open. Ford będzie na bieżąco informował klientów o możliwości odbycia ekskluzywnej podróży lub wzięcia udziału w różnych wydarzeniach za pośrednictwem newslettera wysyłanego co miesiąc. Usługa rusza w całej Europie w tym miesiącu.

Klienci Ford Vignale będą również mogli skorzystać z aplikacji Vignale Service przeznaczonej na smartfony z systemami operacyjnymi iOS i Android™. Aplikacja daje bezpośredni dostęp do internetowej zawartości magazynu lifestylowego Vignale Magazine, a także zawiera lokalizator punktów dilerskich Forda, usługi GPS, jak na przykład Ford Vignale Park Me, lokalizator stacji benzynowych oraz funkcję bezpośredniego połączenia ze służbami ratowniczymi lub usługą Ford Vignale One Call.

Popisowa kolekcja Vignale

Kolekcja Vignale 2016 zawiera projekty stworzone przez designerów Ford Vignale, inspirowane materiałami wykorzystanymi do wykończenia wnętrza modeli Ford Vignale. Nowa kolekcja Vignale, oferowana za pośrednictwem salonów Vignale Lounge oraz dedykowanej strony internetowej, obejmuje etui na iPada z ręcznie wykończonej skóry oraz aktówkę, której projekt odzwierciedla charakterystyczny motyw Ford Vignale widoczny w osłonie chłodnicy oraz na siedzeniach.

Ford zaprezentował również “power bank”: wykończony wysokiej jakości skórą, skórzany zestaw do pisania Vignale z ekskluzywnym piórem wiecznym i długopisem projektu LAMY, skórzane etui ochronne na dokumenty oraz portfel i skórzany uchwyt na okulary. Oprócz tego, w kolekcji Vignale Collection po raz pierwszy znalazły się skórzane notatniki.

Zdjęcia: Ford