MotoNews.pl

Steinmetz Opel Astra J Sports Tourer

wtorek, 22 marca 2011

« poprzedni | news | następny »
Kategoria | Steinmetz, Tuning
Marka, model | ,
Steinmetz Opel Astra J 6

Tuner z niemieckiego Aachen, Steinmetz zaprojektował dla Opla Astry J Sports Tourera nowe komponenty poprawiające aerodynamikę, zestaw obniżający nadwozie, felgi i nowe elementy stylistyczne. Zestaw obniżający został połączony z adaptacyjnym zawieszeniem FlexRide i mechanizmem Watta, na który składają się części obniżające lub eliminujące ruch poprzeczny sztywnej osi w stosunku do nadwozia pojazdu. Opel Astra po kuracji u Steinmetza zbliżył się o 40 mm do nawierzchni drogi, jednak nadal nie będzie problemu, by poruszać się nim po miejskich ulicach. Na pewno za to przejażdżka po Północnej Pętli toru Nürburgring tak przygotowanym pojazdem dostarczy niezapomnianych wrażeń.

Astra zyskała także nowy spojler przedni, czarną kratkę atrapy chłodnicy i nowe końcówki rur wydechowych umieszczone z prawej i lewej części tyłu samochodu. Boki auta ozdobiono specjalnymi pasami w kolorze srebrnym i antracytowym.

Steinmetz proponuje także zestaw felg ST10 w rozmiarze 8.5J x 19″ i rekomenduje uzupełnienie ich o opony Continental lub Michelin w rozmiarze 235/35/R19.

Zdjęcia: Steinmetz, opracowanie: BM