MotoNews.pl

BMW serii 7 według Mansory

22 marca 2011

Kategoria | Mansory  Tuning
Marka, model | ,
Mansory BMW seria 7 5

Szwajcarska firma tuningowa Mansory znana jest z przeróbek dość ekskluzywnych modeli – niedawno pisaliśmy o jej interpretacji Ferrari 458 Italia czy Lotusa Evory. Jednak zajmuje się również nieco mniej elitarnymi markami – jej ostatnie dzieło to zmodyfikowane BMW serii 7 ze wzmocnionymi silnikami 750i i 760Li. Dzięki zoptymalizowanej jednostce kontrolnej silników Mansory BMW 750i rozwija moc 490 KM (360 kW) i maksymalny moment obrotowy 720 Nm, a Mansory 760Li 640 KM (470 kW) i maksymalny moment obrotowy 920 Nm. Tak udoskonalone BMW rozpędza się z miejsca do 100 km/h w 4,2 sekundy, o 0,4 sekundy szybciej niż wersja seryjna.

Nie zabrakło także specjalnego zestawu poprawiającego aerodynamikę nadwozia, na który złożyły się: nowy zderzak przedni ze zintegrowanymi światłami do jazdy dziennej LED, kratka atrapy chłodnicy z włókna węglowego, nowy fartuch tylny, spojler dachowy i dyfuzor.

Mansory BMW serii 7 posiada również sportowy układ wydechowy z prostokątnymi końcówkami rur i 22-calowe felgi z lekkich stopów.

We wnętrzu znajdziemy przeprojektowaną, sportową kierownicę oraz elementy dekoracyjne i wykończeniowe z włókna węglowego, drewna czeczotkowego, skóry i ultra-zamszu.

Zdjęcia: Mansory, opracowanie: BM