MotoNews.pl

Chrysler 200S jako sedan i kabriolet

27 kwietnia 2011

Kategoria | Premiery
Marka, model | ,
Chrysler 200s 5

Na nowojorskiej wystawie motoryzacyjnej Chrysler zaprezentował model 200 w wariancie S i to zarówno w wersji sedan, jak i z otwartym dachem.

Chrysler 200S Sedan wyróżnia się specjalną kratką atrapy chłodnicy z plakietką „S”, obudowami i klamkami drzwi w kolorze nadwozia, reflektorami umieszczonymi na ciemnym tle i 18-calowymi felgami z lekkich stopów, również z plakietkami „S”. We wnętrzu zastosowano podgrzewane fotele z obiciami ze skóry ze wstawkami z zamszu i haftowanymi literami „S” na zagłówkach, czarną podsufitkę i kierownicę obitą perforowaną skórą oraz system audio Boston Acoustic. Zmieniono ustawienie i geometrię zawieszenia, Chrysler 200 został obniżony o 12 mm z przodu i 6 mm z tyłu, jego opony poszerzono z 215 do 225 mm a rozstaw kół zwiększono o 2,5 cm.

Sedana S napędza 3,6-litrowy silnik V6 Pentastar o mocy 283 KM i maksymalnym momencie obrotowym 353 Nm, który współpracuje z 6-biegową przekładnią automatyczną.

Chrysler 200S Convertible może przewieźć cztery osoby, a klient może wybrać, czy woli pojazd ze stalowym dachem typu hard top polakierowanym w kolorze nadwozia, czy tkaninową osłonę typu soft top. Kabriolet w wariancie S wyróżniają te same cechy charakterystyczne wyglądu nadwozia, co sedana 200S, podobnie jest we wnętrzu kabiny. Zawieszenie przeszło takie same modyfikacje, jak w przypadku sedana. Kabriolet posiada również ten sam zestaw jednostki napędowej i przekładni, co sedan. Wyposażono go za to dodatkowe systemy bezpieczeństwa, takie jak system ESC z asystentem hamowania, kontrolę trakcji, ABS, czy system Brake Override.

Zdjęcia: Chrysler, opracowanie: BM