MotoNews.pl

Jeep Wrangler Mojave

27 kwietnia 2011

Kategoria | Premiery
Marka, model | ,
Jeep Wrangler Mojave

Jeep wyciągnął wnioski z sukcesu trzech edycji specjalnych modelu Wrangler wyprodukowanych w zeszłym roku i przedstawił właśnie nową, limitowaną edycję o nazwie Mojave. Nazwa nawiązuje do trudnego szlaku na pustyni Mojave. W wyglądzie Wranglera odnajdziemy „pustynne” motywy stylistyczne. Jeep Wrangler i Wrangler Unlimited w wersji Mojave będą dostępne w USA od czerwca tego roku.

Wrangler Mojave bazuje na wersji wyposażeniowej Sport. Jego składany dach i błotniki mają kolor lakieru nadwozia, a w tylnej części znajdziemy ozdobną naklejkę z motywem jaszczurki. Boczne schodki wzięto z modelu Sahara. Mojave został także zaopatrzony w mocne, 32-calowe opony z Wranglera Rubicon.

Przednie fotele we wnętrzu kabiny obito ciemną, grupą skóra z wytłoczonym logo przedstawiającym jaszczurkę. Obramowania otworów wentylacyjnych, klamki wewnętrzne drzwi i ramiona kierownicy wykonano z drewna wyglądającego jak kawałki drewna wypłukane przez morze i wyniesione przez nie na brzeg. Dywaniki podłogowe zostały stworzone przez Mopar.

Zdjęcia: Jeep, opracowanie: BM