MotoNews.pl

Nowy Dodge Avenger R/T

27 kwietnia 2011

Kategoria | Premiery
Marka, model | ,
Nowy Dodge Avenger R/T

Nowy Dodge Avenger R/T zadebiutował w zeszłym tygodniu podczas New York International Auto Show. Avenger R/T został wyposażony w 3,-6-litrowy silnik V6 Pentastar o obniżonym zapotrzebowaniu na paliwo i mocy 283 KM, współpracujący z 6-biegową przekładnią automatyczną, usztywnione zawieszenie, a jego nadwoziu i wnętrzu kabiny nadano sportowy wygląd.

Nadwozie zyskało specjalną kratkę atrapy chłodnicy z plakietką Dodge’a, reflektory umieszczone na ciemnym tle i spojler w tyle. Avenger R/T zyskał także specjalne 18-calowe felgi z lekkich stopów.

We wnętrzu znajdziemy tapicerkę z tkaniny z czerwonymi, haftowanymi ozdobnikami i fotele z agresywnymi, wykończonymi skórą boczkami, które chronią i utrzymują na miejscu pasażerów i kierowcę, gdy ci testują Avengera. Przednie fotele są podgrzewane, a na zagłówkach wyhaftowano czerwone logo R/T. Kokpit kierowcy nie jest podobny do tych, stosowanych w innych wariantach Avengera. W odmienny sposób umiejscowiono na nim wskaźniki, a w środkowej części umieszczono tachometr z grafiką R/T. Wygląd pedałów hamulca i gazu zainspirowany został elementami z modelu Dodge SRT. Kierownicę obciągnięto perforowaną skórą z czerwonymi szwami. Standardowy system rozrywkowy z ekranem dotykowym uzupełniono o system audio marki Boston Acoustic.

Zdjęcia: Dodge, opracowanie: BM