MotoNews.pl

Imperium Bentley Continental GT

12 sierpnia 2011

Kategoria | Imperium  Tuning
Bentley Continental GT Imperium 1

Firma tuningowa Imperium zajęła się ostatnio indywidualizacją Bentley’a Continental GT na życzenie znanego przedsiębiorcy z Wielkiej Brytanii.

Bentley Continental GT po przeróbkach Imperium ma zmodyfikowany przedni i tylny fartuch, fartuchy boczne o agresywnym wyglądzie z odsłoniętymi elementami z włókna węglowego, subtelny spojler na pokrywie bagażnika i tylny dyfuzor z włókna węglowego. Oprócz tego Bentley zyskał wykonane specjalnie dla tego modelu, wyjątkowo lekkie felgi.

W komunikacie prasowym Imperium poinformowało także, że dokonało optymalizacji układu hamulcowego, obniżyło zawieszenie i przeprogramowało jednostkę kontrolną silnika Continentala GT oraz zamontowało w nim sportowy układ wydechowy. Niestety nie wiemy, jak konkretnie wpłynęło to na osiągi pojazdu.

We wnętrzu zastosowano wykończenia z luksusowej skóry, włókna węglowego, drewna, zamszu i czarnego lakieru fortepianowego. W kabinie zamontowano także ergonomiczną kierownicę wykonaną zgodnie ze wskazówkami zleceniodawcy tuningu.

Zdjęcia: Imperium, opracowanie: BM