MotoNews.pl

Bentley Continental z nowym programem tuningowym ‘made by Vorsteiner’

13 czerwca 2013

Kategoria | Tuning  Vorsteiner
Bentley Continental 4

Najnowszy program tuningowy amerykańskiej firmy Vorsteiner według samych autorów zmienia Bentley’a Continentala GT w prawdziwe dzieło sztuki. Projektanci i inżynierzy zatrudnieni w Vorsteinerze postarali się o poprawienie osiągów sportowego coupe i unowocześnienie jego stylistyki przy zachowaniu cech typowych dla marki.

Standardowy zderzak przedni Continentala GT zastąpił muskularny komponent o wyrazistych kształtach wykonany z włókna węglowego. Sprawia, że coupe ma bardziej agresywny wygląd, a przy okazji zwiększa docisk przedniej osi do podłoża i doprowadza chłodne powietrze do silnika. Brytyjski model zyskał także nowe fartuchy boczne, również wykonane z włókna węglowego. Dwuelementowe nakładki zostały tak wyprofilowane, by poprawiały profil aerodynamiczny auta i zwiększały siłę docisku przy dużych prędkościach. Przy okazji są one również atrakcyjne pod względem estetycznym. Wymieniono również komponenty w tyle nadwozia. Nowe akcentują agresywny charakter pakietu tunigowego Vorsteinera. Lekki, wentylowany zderzak tylny z włókna węglowego został zintegrowany z elementem tylnego dyfuzora. Ten ostatni z kolei został wyposażony w sześć aerodynamicznych “płetw”. “Tunel” stworzony nad eliptycznymi końcówkami rur wydechowych jest nie tylko atrakcyjny wizualnie, lecz także redukuje turbulencje i zwiększa siłę docisku tylnej osi do podłoża.

Vorsteiner zadbał także o ciekawe detale, takie jak sportowy spojler na pokrywie bagażnika, czy zestaw nowych obręczy z lekkich stopów, które mogą mieć średnicę 20, 21 lub 22 cali.

Zdjęcia: Vorsteiner, opracowanie: BM