MotoNews.pl

A. Kahn Design prezentuje Vesuviusa edition Sport 300 2012

11 sierpnia 2011

Kategoria | Kahn Design  Tuning
Vesuvius  edition Sport 300 7

Stylowy i charyzmatyczny – tak opisuje swoje najnowsze dzieło tuner Afzal Kahn. Vesuvius edition Sport 300 ma być bardziej luksusowy i niezwykły niż modele Lamborghini czy Ferrari za sprawą specjalnych modyfikacji nadwozia i mocy porównywalnej z produktami obu marek. A mówiąc bardziej konkretnie Vesuvius edition Sport 300 to limitowana edycja Range Rovera Sport po przeróbkach autorstwa Project Kahn.

Kierowca Vesuvius edition będzie siedzieć za specjalną szybą i kontrolować pracę silnika biturbo wsłuchując się w specjalnie „zaprojektowany” dźwięk wydobywający się z układu wydechowego wykonanego ze stali nierdzewnej.

Ta jedyna w swoim rodzaju wersja Range Rovera Sport ma maskę silnika polakierowaną na specjalny odcień koloru pomarańczowego, pomarańczowy dach i wstawki na przednim spojlerze oraz na progach drzwiowych wykonanych z czarnej gumy. Pojazd ozdobiono także czarnymi felgami Kahn RS22 z pomarańczowymi obręczami. W tym samym odcieniu utrzymane są zamszowe elementy wykończenia wnętrza.

Mimo, ze tuner dość szczegółowo i poetycko rozwoził się w materiale prasowym na temat stylizacji, nie znaleźliśmy w nim żadnych konkretnych informacji, potwierdzających, że Vesuvius mógłby się mierzyć z modelami Lambo lub Ferrari pod względem mocy.

Zdjęcia: Kahn Design, opracowanie: BM