MotoNews.pl

Nowa wersja Alfa Romeo 4C Concept we Frankfurcie

30 sierpnia 2011

Marka, model | ,
Alfa Romeo 4C Concept 3

Podczas tegorocznej wystawy motoryzacyjnej IAA we Frankfurcie Alfa Romeo przedstawi nową wersję konceptu 4C, kompaktowego supersamochodu, który w wersji produkcyjnej ma wejść do sprzedaży w 2013 roku. Nazwane przez Alfa Romeo „ambasadorem technologii DNA” 4C zostało zaprezentowane po raz pierwszy w marcu, podczas międzynarodowego salonu motoryzacyjnego w Genewie.

Podstawową różnicę między tamtym konceptem a nową wersją 4C stanowi nadwozie samochodu – pojazd, który zadebiutował w Genewie miał czerwony lakier nadwozia, a we Frankfurcie ma się pojawić 4C z lakierem o nazwie „fluid metal” (płynny metal). Ma on lepiej podkreślać design  o dynamicznych liniach inspirowanych modelem 8C Competizione.  4C ma około 4 m długości, a jego osie rozstawiono w odległości mniej niż 2,4 metra.

Pojazd bazuje na konstrukcji z włókna węglowego ze strefami zgniotu z aluminium, dzięki czemu ogólna masa samochodu to tylko 850 kg.

Napęd stanowić będzie turbodoładowany silnik benzynowy z wtryskiem bezpośrednim o pojemności 1750 cm sześciennych i mocy 200 KM. Współpracuje on z dwusprzęgłową przekładnią TCT.

Zdjęcia: Alfa Romeo, opracowanie: BM