MotoNews.pl

Alfa Romeo 4C Launch Edition

06 marca 2013

Marka, model | ,
4C Launch Edition 10

Alfa Romeo pokazuje w Genewie nowy model 4C w limitowanej serii Launch Edition. Będzie ona obejmować 400 egzemplarzy przeznaczonych do sprzedaży w Europie, Afryce i na Bliskim Wschodzie, 500 egzemplarzy, które trafią do Ameryki Północnej i 100 egzemplarzy dla reszty świata.

Kompaktowy supermodelu Alfy Romeo prezentowany w Szwajcarii wyróżnia się śnieżnobiałym kolorem nadwozia i wykończeniami z włókna węglowego. W salonach sprzedaży klienci będą mogli jednak wybrać także czerwony lakier. C4 Launch Edition ma także specjalne komponenty poprawiające aerodynamikę (w tym spojler i obudowy lusterek bocznych o zmodyfikowanym kształcie, tylny dyfuzor z aluminium), reflektory bi-LEDowe w ciemnych oprawach i obręcze o średnicy 18 lub 19 cali. Specyficzny styl zapewniają mu też przednie wloty powietrza, zaciski hamulcowe w kontrastowym kolorze, wyścigowy układ wydechowy z filtrem BMC, zmodyfikowane zawieszenie i pałąk antykapotażowy.

Pod maską 4C Launch Edition pracuje 4-cylindrowy silnik 1750 Turbo Petrol z wtryskiem bezpośrednim o mocy 240 KM i maksymalnym momencie obrotowym 350 Nm. Jednostka napędowa współpracuje z przekładnią dwusprzęgłową TCT, którą steruje się sekwencyjnie za pomocą manetek umieszczonych przy kierownicy i systemem Alfa DNA z dodatkowym trybem „Race”. Auto rozpędza się z miejsca do 100 km/h w 4,5 sekundy i może kontynuować przyspieszanie, aż wskazówka prędkościomierza zatrzyma się na wskazaniu ponad 250 km/h.

Wnętrze także ma sportowy charakter, a to za sprawą kubełkowych foteli z tapicerką ze skóry i Alcantary, dekoracyjnych elementów i plakietki z numerem seryjnym wykonanej z włókna węglowego.

Cena limitowanej edycji to 60 000 euro. Dużo, ale nabywcy 4C Launch Edition będą mogli wziąć udział w specjalnej imprezie organizowanej we Włoszech, w ramach której między innymi przejdą zaawansowany kurs prowadzenia samochodu pod okiem profesjonalnych instruktorów.

Zdjęcia: Alfa Romeo, newspress.co.uk, opracowanie: BM