MotoNews.pl

Aston Martin DBS Carbon Edition

21 września 2011

Kategoria | Premiery  Targi
Aston Martin DBS Carbon Edition

Aston Martin zaprezentował podczas IAA we Frankfurcie dwa egzemplarze nowego modelu DBS Carbon Edition. Limitowana edycja ma powtórzyć sukces serii DBS Carbon Black wprowadzonej na rynek w 2009 roku. Carbon Edition będzie dostępna w dwóch odcieniach nadwozia: „płomiennym pomarańczowym” i „ceramicznej szarości”.

Warto tu wspomnieć, że procedury obowiązujące w firmie Aston Martin nakazują pokrycie nadwozia siedmioma warstwami lakieru, a następnie polerowanie go przez 25 godzin, co sprawia, że modele te błyszczą niczym drogocenne klejnoty. Po raz pierwszy jednak w Astonie Martinie DBS Carbon Black dostępna będzie także opcja satynowego wykończenia nadwozia.

Limitowaną edycję zaopatrzono w 10-ramienne, błyszczące felgi, zza których wyglądają zaciski hamulcowe. Klienci będą mogli wybrać ich kolor: czarny, żółty, pomarańczowy, czerwony lub szary. Z barwą nadwozia harmonizuje czarna kratka atrapy chłodnicy, obudowy lusterek bocznych z włókna węglowego, przyciemnione światła tylne i karbonowe elementy wokół nich.

Wnętrze wykończono skórą, która może mieć odcień obsydianowej czerni lub pomarańczowy. Na desce rozdzielczej znajdziemy elementy z włókna węglowego. Manetki wykonane z magnezu, za pomocą których steruje się pracą automatycznej przekładni Touchtronic II, również pokryto włóknem węglowym. Wisienką na tym karbonowym torcie jest plakietka z włókna węglowego z metalową intarsją, w której wytrawiono nazwę edycji specjalnej.

Ceny DBS Carbon Edition w rodzimej Wielkiej Brytanii rozpoczynać się będą od 186 582 funtów szterlingów za coupe i 196 581 funtów szterlingów za wariant Volante. Dostawy rozpoczną się w pierwszym kwartale przyszłego roku.

Zdjęcia: Aston Martin, opracowanie: BM