MotoNews.pl

Aston Martin DBS ulepszony przez edo competition

08 marca 2010

Kategoria | Edo Competition
edo Aston Martin dbs 8

12-cylindrowy okręt flagowy Astona Martina już w wersji fabrycznej odznacza się mocą 517 koni mechanicznych i maksymalną prędkością ponad 300 km/h. Edo competinion postawiło sobie za cel poprawienie tych wyników i nadanie modelowi nieco bardziej sportowego charakteru przy jednoczesnym podkreśleniu elegancji i piękna tego pojazdu.

Najpierw specjaliści od tuningu zajęli się mocą. Zmodyfikowano oprogramowanie jednostki kontrolnej silnika, zastosowano nowy, sportowy układ wydechowy, specjalne konwertery katalityczne i wydajne filtry powietrza, dzięki czemu moc silnika zwiększono do 550 KM. Pojazd przyspiesza więc teraz od 0 do 100 km/h w 4,1 sekundy i osiąga prędkość maksymalną 320 km/h.

Sportowy układ wydechowy zaprojektowany specjalnie dla DBS wydaje z siebie dźwięczny i głęboki gang. Wyposażono go w system kontrolny, który monitoruje przeciwciśnienie, dzięki czemu dba o zapewnienie dobrych wartości momentu obrotowego przy niskich obrotach silnika bez jednoczesnej utraty mocy. Układ wydechowy zaopatrzono także w końcówki rur wydechowych ze stali nierdzewnej. Wydobywający się z nich dźwięk kierowca może kontrolować za pomocą pilota.

Sportowe zawieszenie edo competition o regulowanej wysokości zapewnia wyjątkowy komfort jazdy i najwyższą dynamikę.

Wygląd wnętrza kabiny DBS zmieniono za pomocą elementów z włókna węglowego, a klient może zamówić wykończenia w każdym kolorze i z każdego materiału, na jaki ma ochotę.

DBS w wersji edo competition porusza się na sportowych oponach (255/30 ZR 21 z przodu i 295/25 ZR 21 z tyłu)zaopatrzonych w 21-calowe felgi z lekkich stopów.

Zdjęcia: edo competition