MotoNews.pl

SsangYong XIV-1 Concept

22 września 2011

Kategoria | Auta koncepcyjne  Targi
Marka, model |
SsangYong XIV-1 Concept 5

Na frankfurckich targach nieco już zapomniana marka SsangYong prezentuje swój nowy pojazd koncepcyjny o nazwie XIV-1. Duże przeszklone powierzchnie (szyba przednia łącząca się szybami bocznymi i szklany dach) oraz łagodne i zaokrąglone kształty nadwozia mają wskazywać kierunek rozwoju wzornictwa marki SsangYong. Koncept XIV-1 ma także reprezentować nowy typ pojazdów o nazwie CUV (crossover utility Vehicle), czyli „użytkowy crossover”.

We wnętrzu zamontowano cztery fotele, które mogą mieć układ 1+1+2 lub 1+3, co nie jest zbyt tradycyjnym rozwiązaniem. Projektanci SsangYong określili tę koncepcję hasłem „każdy i wszyscy razem” – pasażerowie mogą swobodnie przemieszczać fotele do przodu lub w tył i obracać je nawet o 360 stopni, by dostosować wnętrze do swoich potrzeb. Kabinę naszpikowano także mobilnymi systemami elektronicznymi marki Smart. SssangYong nazywa je „ekscytującym interfejsem użytkownika”, ponieważ przy ich pomocy można sterować wszystkimi funkcjami dostępnymi we wnętrzu kabiny.

Pod względem rozmiarów Concept XIV-1 jest porównywalny z kompaktowymi modelami z segmentu B, w którym od pewnego czasu pojawia się coraz więcej crossoverów.

Zdjęcia: Ssang Yong, opracowanie: BM