MotoNews.pl

Zdjęcia z prezentacji nowych modeli Subaru w Tokio

30 listopada 2011

Zdjęcia z prezentacji nowych modeli Subaru w Tokio

Podczas konferencji prasowej poprzedzającej rozpoczęcie salonu motoryzacyjnego w Tokio prezes Fuji Heavy Industries Ltd., do której należy marka Subaru – Pan Yasauyuki Yoshinaga zaprezentował kilka zupełnie nowych modeli. Wszystkie mają być praktycznym wyrazem nowego, globalnego hasła Subaru: „Confidence in Motion” (Pewność w ruchu).

Pierwszym pojazdem pokazanym dziennikarzom był Subaru Advanced Tourer Concept. Jak twierdzi producent, jest to rewolucyjny, sportowy tourer o przyjaznym dla środowiska charakterze, oferujący pasażerom wysoki poziom bezpieczeństwa i świetne właściwości jezdne. A wszystko to przy stosunkowo niewielkich gabarytach i pojemności silnika. Advanced Tourer Concept ma pokazywać, jak będą wyglądać w przyszłości sportowe kombi segmentu C. Spalinową część napędu hybrydowego stanowi 1,6-litrowy silnik boxer turbo z wtryskiem bezpośrednim współpracujący z bezstopniową, automatyczną przekładnią Lineatronic przekazującą moc na wszystkie koła.

Prezes Fuji Heavy Industries przedstawił także nową, czwartą generację modelu Impreza w dwóch typach nadwozia – 5- i 4-drzwiowym. Pierwszy nosi nazwę ‘Sports” a drugi został oznaczony jako „G4”.

Podczas konferencji swoją światową premierę miał także sportowy model BRZ w wersji produkcyjnej. Powstały w wyniku współpracy Subaru z Toyotą pojazd został wyposażony w silnik poziomy typu boxer o tłokach przeciwbieżnych, napęd a tylną oś i zupełnie nową platformę. Silnik stworzono specjalnie na potrzeby wspólnego projektu Subaru i Toyoty, bazuje on na rozwiązaniach Subaru, ale korzysta także z wtrysku bezpośredniego i technologii D-4S Toyoty. Jednostkę napędową umieszczono w BRZ znacznie niżej niż w innych modelach, obniżając tym samym jego środek ciężkości.

Więcej informacji na temat nowych modeli Subaru można znaleźć w poprzednich publikacjach, a teraz zapraszamy do obejrzenia zdjęć z konferencji prasowej.

Zdjęcia: Subaru, opracowanie: BM