MotoNews.pl

Zdjęcia z debiutu Subaru BRZ Concept STI na Los Angeles International Auto Show

17 listopada 2011

Marka, model | ,
Zdjęcia z debiutu Subaru BRZ Concept STI na Los Angeles International Auto Show

Subaru zaprezentowało podczas Los Angeles International Auto Show swój nowy, sportowy koncept BRZ STI, który ma być kolejnym etapem w ewolucji lekkich, wyczynowych samochodów sportowych z udoskonaleniami STI (Subaru Tecnica International – sportowy oddział producenta specjalizujący się w wyczynowych wersjach pojazdów).

Subaru BRZ Concept STI

To pierwszy z serii koncepcyjnych pojazdów BRZ pokazany z gotowym nadwoziem. Łączy ono sportowy profil z akcentami STI. Ma sześciokątną kratkę atrapy chłodnicy, reflektory w kształcie „oka jastrzębia” i światła przeciwmgielne w kształcie płetw natychmiast przyporządkowujące BRZ do rodziny Subaru. Nadwozie polakierowano na żywy odcień błękitu. Poszczególne komponenty: spojler przedni, tylne skrzydło, dach z włókna węglowego czy wentylowany tylny zderzak przygotowano podczas testów w tunelu aerodynamicznym.

Koncept kryje pod maską nowy 2-litrowy z wtryskiem bezpośrednim silnik Subaru FA BOXER stworzony specjalnie dla sportowego BRZ z napędem na tylną oś. Zawieszenie zostało stuningowane przez STI. W BRZ zamontowano także hamulce Brembo i specjalne opony oraz 18-calowe felgi. Sztywna rama konstrukcyjna została zaprojektowana na planie 2+2 z silnikiem umieszczonym nisko w przedniej części (o 12 cm niżej i o 24 cm bliżej środka pojazdu niż w przypadku Subaru Imprezy).

Produkcja Subaru BRZ rozpocznie się wiosną przyszłego roku.

SUBARU BRZ Concept – STI – specyfikacja

  • Wymiary (długość x szerokość x wysokość): 4234 x 1800 x 1280 mm
  • Rozstaw osi: 2570 mm
  • Silnik: 4-cylindrowy Subaru BOXER “FA” o pojemności 2 l, poziomy o tłokach przeciwbieżnych
  • Opony: 215/45R18 (przód), 225/45R18 (tył)
Zdjęcia: Subaru, opracowanie: BM