MotoNews.pl

Kia KH – nowy okręt flagowy marki

13 lutego 2012

Kategoria | Premiery
Marka, model | ,
Kia KH – nowy okręt flagowy marki

Kia Motors przedstawiła dziś pierwsze, oficjalne szkice swojego nowego okrętu flagowego o tymczasowej nazwie KH, który w założeniu producenta ma wyznaczyć nowe standardy projektowania w segmencie dużych sedanów. Pojazd ma łączyć innowacyjny design i nowoczesne rozwiązania technologiczne. Kia KH pojawi się na rodzimym, koreańskim rynku już w pierwszej połowie tego roku.

Koncepcja KH opiera się na trzech hasłach „charakterystyczny, nowoczesny i klasyczny” i takie właśnie wrażenie ma sprawiać nadwozie samochodu. Nowy model ma wyraźnie zarysowaną przednią część z kratką atrapy chłodnicy o kształcie typowym dla marki, otoczoną nowoczesnymi reflektorami. Podkreślają one proporcje maski silnika. Profil KH wyróżniają proste linie sugerujące przestronne wnętrze oraz dynamiczny charakter pojazdu. W tyle znajdziemy światła o nowoczesnym kształcie i sporo chromowanych akcentów.

Soon-Nam Lee, dyrektor grupy marketingowej KIA ds. zagranicznych powiedział:

„Nowy okręt flagowy łączy wszystkie nasze mocne strony w dziedzinie designu, osiągów, nowoczesnych rozwiązań i technologii informacyjno-rozrywkowych. Mimo, że moment pojawienia się KH na zagranicznych rynkach nie został jeszcze ostatecznie potwierdzony, ten nowy, duży sedan z napędem na tylną oś definitywnie stanie się wiodącym modelem w naszej ofercie na całym świecie, będąc uosobieniem tego, co najlepsze w KIA.”

Zdjęcia: KIA, opracowanie: BM