MotoNews.pl

Tak wygląda wnętrze nowego Nissana Pathfindera

13 lutego 2012

Kategoria | Premiery
Marka, model | ,
Nissan Pathfinder concept10

Nowa, czwarta generacja Nissana Pathfindera pojawi się w salonach sprzedaży w USA tej jesieni, a Pathfinder w wariancie koncepcyjnym pokazany został w styczniu podczas NAIAS w Detroit. Teraz natomiast producent opublikował serię zdjęć przedstawiających wnętrze kabiny nowej odsłony SUVa. Największą zmianą w Pathfinderze jest powrót do platformy „unibody” (z którą mieliśmy do czynienia w drugiej generacji modelu), której zaletą jest możliwość zastosowania zupełnie płaskiej podłogi w kabinie, co zwiększa pojemność bagażową Pathfindera.

W kabinie nowego SUVa znalazły się wygodne i dość luksusowe materiały oraz rozwiązania technologiczne, np.: podgrzewane i klimatyzowane fotele przednie obite skórą, podgrzewane fotele w drugim rzędzie, podgrzewana kierownica teleskopowa, system nawigacyjny Nissana i kamera cofania, czy zaawansowany system audio marki Bose z 13 głośnikami. Nissan Pathfinder Concept posiada także zaawansowany system Around View™ Monitor korzystający z czterech kamer szerokokątnych, jednej z przodu, jednej z tyłu i dwóch po bokach pojazdu. Zapewnia on widok z góry w zakresie 360 stopni, który jest wyświetlany na ekranie systemu Nissan Connect, co ułatwia kierowcy parkowanie. Pathfinder Concept wyposażono również w: trójstrefową klimatyzację, trójstrefowy system rozrywkowy wyświetlacze w zagłówkach foteli w drugim rzędzie, system monitorowania ciśnienia w oponach i możliwość podłączenia iPoda.

Dzięki większym otworom drzwiowym i przesuwanym oraz składanym fotelom w drugim rzędzie, pasażerom łatwiej jest zająć miejsce w tylnym rzędzie siedzeń. Drugi rząd foteli można złożyć w stosunku 60/40, działa także w innowacyjnym „trybie fotelika dziecięcego”, dzięki któremu można przesunąć fotel w drugim rzędzie i usiąść w trzecim rzędzie foteli, podczas gdy fotelik dziecięcy pozostaje bezpiecznie przypięty w drugim rzędzie. Trzeci rząd foteli można złożyć w stosunku 50/50.

Zdjęcia: Nissan, opracowanie: BM