MotoNews.pl

Peugeot XY Concept: skąpany w purpurze

20 lutego 2012

Marka, model | ,
Peugeot XY Concept 10

Peugeot zaprezentuje na marcowej wystawie w Genewie nowy pojazd koncepcyjny o nazwie XY. Peugeot XY Concept bazuje na modelu 208 i jest przeznaczony dla mieszczuchów, którzy cenią sobie wyrafinowaną elegancję i nietuzinkowy charakter. Napędza go silnik e-HDi o pojemności 1,6 l i mocy 115 KM/84 kW współpracujący z 6-biegową przekładnią manualną.

Kolorem wyróżniającym XY Concept z tłumu jest purpura – w tym odcieniu utrzymano zarówno nadwozie, jak i wnętrze kabiny. Nadwozie pokryto aż 16 warstwami lakieru, dzięki czemu sylwetka pojazdu zdaje się wciąż ewoluować, w zależności od tego, pod jakim kątem pada na nią światło.

Przedział pasażerski wykończono purpurową skórą z szwami w identycznym kolorze – taką tapicerkę znajdziemy na desce rozdzielczej, podłokietnikach, kierownicy, osłonie gałki zmiany biegów i fragmentach foteli. Panoramiczny, szklany dach wykończono wokół czarną skórą. Kierowca zasiada na fotelu obitym szaro-perłową skórą i może korzystać ze specjalnych przycisków na kierownicy lub posługiwać się dużym ekranem dotykowym, by odsłuchać ulubionych utworów zapisanych w telefonie lub wyszukać właściwą drogę. Część kabiny przeznaczoną dla pasażerów zaprojektowano ze szczególnym naciskiem na zachowanie ergonomicznego charakteru.

Peugeot XY Koncept otrzymał także zestaw 18-calowych obręczy w kolorze purpury i chromowane akcenty na nadwoziu.

Zdjęcia: Peugeot, opracowanie: BM